1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Teams

Microsoft Teams’de Viva Insights Nedir?

Microsoft Teams’de Viva Insights Nedir?
+ - 0

Microsoft Teams gün geçtikçe kullandığınız uygulamalarla sorunsuz bir şekilde bütünleşen bir çalışan deneyiminde bir araya getiriyor. Microsoft’un Viva çalışan deneyimi platformunun en önemli bileşeni olduğunu düşündüğüm Viva Insights çalışanların verimliliğini, üretkenliğini ve mutluluğuna odaklı olması benim için son derece önemli ve dikkat çekici Insights yetenekleri kişisel deneyimler, molalar için zamanı daha verimli kullanmayı, öğrenmeye odaklanmaya ve çalışanlar arasındaki ilişkileri güçlendirmeye  şirketlerin yönetim ve çalışan düzeyinde etkili olacaktır.

Resim-1

Microsoft Viva Insights, Microsoft Teams, Outlook ve diğer Microsoft 365 uygulamalarından ve hizmetlerinden gelen verileri kullanmaktadır ayrıca Zoom, Slack, Workday ve SAP SuccessFactors gibi mevcut bir iş birliği araçları ve hizmetleri ekosistemindeki verilerede erişebilir.

Viva Insights, Microsoft Teams‘de kullanıma sunulduğunu yazımın başında ifade etmiştim.


Resim-2

Teamsde uygulama mağazasında yükleme tamamlandıktan sonra Bağlantıda Kal ve Zamanı Koru sekmeleri bizi karşılayacak Viva Insights‘taki Bağlı Kalın Sekmesinde, yanıtlamamış olabileceğiniz e-postalar veya toplantılarda söz vermiş olabileceğiniz temel eylemler size hatırlatmalar için kullanılmaktadır.

Koruma süresi sekmesi ise, MyAnalytics uygulamasında yapılandırmanıza bağlı olarak, ayırdığınız veya mevcut odaklanma süreniz hakkında size fikirler sunacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGs: Microsoft Viva, Microsoft Viva nedir, Microsoft Teams, Microsoft Teams’de Viva, Viva Insights, Viva Insights nedir

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap