İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Teams

Microsoft Teams Herkese Açık Canlı Etkinlik Nasıl Etkinleştirilir?

Microsoft Teams Herkese Açık Canlı Etkinlik Nasıl Etkinleştirilir?
1
+ - 0

 

Microsoft Teams, kuruluşunuzdaki kullanıcıların video konferans, Webinar veya toplantı gibi organizasyonlar düzenleyerek geniş kitlelere çevrimiçi ulaşmanızı sağlamaktadır. Peki hangi senaryolarda fayda sağlayacağını bir iki vererek devam edelim. Örneğin piyasaya sürmeyi planladığınız yeni bir ürünü paylaşmak, eğitim oturumu, web semineri gibi birçok organizasyon için kullanılabilir.

Varsayılan olarak, live event özelliği yalnızca kuruluşunuzdaki kullanıcılar veya belirli kullanıcılar veya gruplar tarafından kullanılabilir. Tüm kullanıcılarınıza Teams Yönetim Merkezi aracılığıyla ile nasıl etkinleştireceğimizi inceleyeceğiz.


Resim-1

Team Live event düzenlemek istediğimde, genel yayın yapma özelliği devre dışı bırakılmış olarak görüyorum. Teams yönetim panelinde live event politikamızda nereden değişiklik nasıl yapacağımıza bakalım.


Resim-2

Teams yönetim merkezi açmak için aşağıdaki linki kullanıyorum.

https://admin.teams.microsoft.com/

“Meetings” sekmesinden “Live event policies” tıklıyorum. Kuruluşunuzun tamamı için Teams canlı herkese açık etkinlikler oluşturma seçeneğini etkinleştirmek isterseniz, Global (Org-wide default) politikasını seçin. Tüm kullanıcılar yerine, yeni bir politika oluşturmak ve kullanıcı bazlı politika oluşturmak için “Live event policies” sayfasından + Ekle düğmesini tıklayarak devam edebilirsiniz.


Resim-3

Tüm kullanıcılara, herkese açık canlı etkinlik oluşturma yetkisi vermek için Global (Org-wide default) politikasın seçiyorum.Who can join scheduled live events” sekmesinden “Everyone” yani herkese seçimi yapıyorum. Grup ya da belirli kullanıcılar atayarak isteğinize bağlı olarak düzenleyebilirsiniz.


Resim-4

“Save” diyerek işlemimizi tamamlıyoruz. Microsoft Teams takviminizde güncellenmesi birkaç dakika sürecektir. Hazır olduğunda, katılımcıların Office 365 hesabı olmasa bile herkes için Canlı Etkinlik oluşturabileceksiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Teams Herkese Açık Canlı Etkinlik Nasıl Etkinleştirilir,Teams Canlı Etkinlik,Teams Herkese Açık Canlı Etkinlik Nasıl Etkinleştirilir,Teams live event,Teams live event everone 

 

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap