1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft’un 2 Şirin Sürprizi !


0

Bu cep telefonlarının isimleri Kin 1 ve Kin 2 oldu. İlk cep telefonu daha önce Turtle ismiyle görüntüleri ortaya çıkan, alışılmadık kare bir cep telefonu oldu.

Yine ilk ekran görüntülerinden anlaşılmayanlar, fotoğraflar ile birlikte anlaşıldı. İlk Kin oldukça küçük, avuç içine sığan bir cep telefonu. Kayarak açılan QWERTY klavyeye sahip.


Kin 1

Ekranı kapasitif dokunmatik ve üst sınıf akıllı cep telefonlarıyla aynı kalitede bir dokunmatik tecrübesi sunduğu gösterildi. Altında yatan işletim sistemi Windows Phone 7‘nin, özel bir sürümü.


Kin 2

Kin 2 modeli ise daha klasik bir cep telefonu şekline sahip. Elbette her iki modelin de kenar hatları oldukça yumuşak. Bu model de kayarak açılan bir QWERTY klavyeye ve çoklu dokunmatik ekrana sahip. Her iki telefonda da Zune internet tarayıcının modifiye bir versiyonu kullanılmış.

Gençlere hitap eden cep telefonları hızlı mesajlaşma , özel 2 tuş ile bütün sosyal ağlara hızlı erişim ve anında arkadaşlarla paylaşma özelliğine sahip.

Ancak daha da önemli bir özellik, her iki Kin modelinin de sınırsız online depolama kapasitesine sahip olması. Microsoft, Zune medya oynatıcının zengin MP3 oynatma, Windows Phone 7’nin online özellik lerini bu telefonlarda kullanmış; online kapasite ile de desteklemiş.

Kin’lere biraz daha detaylı bakacak olursak, Kin 1’de QVGA ekran, 4GB dahili bellek, 5 Megapiksel kamera, LED flash, QWERTY klavye olduğunu görüyoruz.

Kin 2 ise daha önce Pure olarak sızmıştı. HVGA ekran, geniş QWERTY klavye, 8 megapiksel kamera, 8GB dahili bellek içeriyor.

Her iki cep telefonu da WiFi, Bluetooth ve 3G özellikleriyle donatılmış. Online depolama ile WiFi+ Bluetooth bir arada kullanılabilir. Ağ üzerinden Firmware güncellemesi yapmak, oyun hariç online Zune hizmetlerine bağlanmak ve hatta iTunes hesabınızla senkronize etmek mümkün. Her iki cep telefonu da Flash ya da Silverlight kullanmıyor. 3. Parti yazılım desteklemiyor.

Kin serisinin en önemli özelliği gençlere hitap eden canlı ve ilginç arayüzü, tarzı oluyor. Amerika’da Mayıs ayında çıkacak olan cep telefonlarının fiyatları ise henüz açıklanmadı.

Kaynak . http://www.chip.com.tr

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir