1. Anasayfa
 2. Haberler

Microsoft iPhone’da


0

Microsoft çiçeği burnunda arama motorunu tüm platformlara yaymakta kararlı, bu Apple olsa bile! Yazılım devi Microsoft, arama motoru Bing’in mobil sürümünü artık Apple iPhone ve iPod touch için sunuyor. 1,9 MB büyüklüğündeki yazılım şu andan itibaren Apple Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. iPhone için Bing; metin, resim ve video aramasının aynında yol planlayıcısı ve GPS üzerinden yerel arama yapma imkanı sunan bir harita hizmeti de sunuyor. Bunun dışında Microsoft’un arama motorunun sesle yönetim özelliği de var; fakat ilk testlerde bu özellik, iPhone’daki Bing uygulamasının sürekli çökmesine neden oldu. Seçilen arana sonuçları direkt Bing tarayıcısına açılıyor, Safari’ye geçiş yapmaya gerek kalmıyor. Dezavantaj: Şu an için yer imleri oluşturulamıyor.

Bing’in mobil sürümü şimdilik sadece İngilizce dilinde menüyle sunuluyor. Türkçe sürümün gelip gelmeyeceği veya ne zaman geleceği henüz belli değil.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

kaynak: veteknoloji.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir