1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Microsoft Google’ı Selamlıyor


0

Microsoft, Google topraklarında! Microsoft, en büyük rakibinin işletim sistemi için özel olarak geliştirdi: İşte o uygulama…

Yazılım devi Microsoft, rakip platform Google Android için ilk mobil uygulamayı yayımladı. “Tag Reader” isimli Android uygulaması, cep telefonu kamerası ile optik kodları okuyan ve sonrasında kullanıcıya ek bilgiler veren bir barkot tarayıcısı. Örneğin bir konu hakkında daha fazla bilgi içeren bir web sitesine yönlendiren bir link bahsi geçen ek bilgilere örnek verilebilir.

Yazılım Android platformu dışında Symbian S60, Blackberry, Java, Windows Mobile cepler ve iPhone için de sunuluyor. Google kendine has QR kodları ile Android cepler için karşılaştırılabilir bir teknoloji sunuyor.

Kaynak: chip online

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap