İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Microsoft Azure StorSimple Virtual Array Nedir?

Microsoft Azure StorSimple Virtual Array Nedir?


Ruijie Teknoloji Günü

Microsoft Virtual Array Nedir? , varolan hypervisor’lar üzerine yüklenmiş bir sanal makine formunda bulunan bir çözüm olarak karşımıza gelmekte. Virtual Array, bulut ve bulut tabanlı veri koruması ve felaket kurtarma alanında isteğe bağlı kapasite ölçekleme için bir hibrid bulut depolama yaklaşımı kullanan önceki StorSimple teknolojisinin başarısı üzerine inşa edilmiştir. ’te buna benzer hizmetin adı ise , en temel benzerlikleri her iki hizmetinde hypervisor üzerine inşa edilmesi.

Virtual Array, Hyper-V veya VMware ESXi hypervisors’larında sanal bir makine olarak çalıştırılabilir ve Dosya Sunucusu (NAS) veya bir iSCSI sunucusu (SAN) olarak yapılandırılabilir. Hibrid yaklaşım ile Virtual Array en çok kullanılan verileri yerel ağa depolar ve isteğe bağlı olarakta eski verileri storage’larda depolanmasına olanak kılar.

Virtual Array, verileri Azure’a yedekleme olanağı sağlar ve hızlı bir felaket kurtarma (DR) yeteneği sağlar. Her bir Virtual Array, bulutta en fazla 64 TB veriyi yönetebilir. Coğrafyalar arasındaki farklı şubelerde ve uzak ofislerdeki Virtul Array’ler, merkezi olarak Azure’daki StorSimple yönetim portalından yönetilebilir.

Daha fazla bilgi için orjinal linki inceleyebilir veya Channel 9’daki ilgili videoları izleyebilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

TAGs: Amazon Web Services,,,AWS Storage Gateway,azure,azure storsimple,,,,storsimple virtual array

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap