1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365
  3. Microsoft 365 ve Azure Portalını Markalarınız İle Özelleştirme

Microsoft 365 ve Azure Portalını Markalarınız İle Özelleştirme

featured

 

Bu yazımda, Microsoft oturum açma sayfalarını şirketiniz için kurumsal kimliğiniz ile nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağım. Şirket Markanızı Microsoft Oturum Açma Sayfalarına uygulayabilirsiniz.Microsoft Azure Portal veya Microsoft Office Online gibi siteler için merkezi olarak yapılabilir. Merkezi olarak ayarlandıktan sonra, Microsoft Azure Portal veya Microsoft Office Online gibi çoğu Microsoft oturum açma sayfasında kullanılabilir.

Şirketiniz, Microsoft Çevrimiçi Hizmetleri kullanıyorsa, kullanıcıların portallarda daha sık oturum açması gerekecektir.Bu nedenle  varsayılan oturum açma sayfaları çok çekici görünmediğinden  oturum açma sayfalarına logolarını veya arka plan resimlerini özelleştirmeniz görsel olarak harika bir iş olacaktır.

Markanızı özelleştirmek için; yönetici hesabı kullanarak Azure portalda oturum açın.

Resim-1

Sol Üst menüden “Azure Active Directory’i” seçin.


Resim-2

Yine açılan sayfada sol menüde bulunan “Company brandingi” seçin.

Resim-3

“Configure” ardından (Yapılandır) seçiyoruz.

Resim-4

Şirket marka ve logonuzu eklemeden önce eklediğiniz tüm özel görüntü boyutlularında (piksel,KB), kısıtlamalar vardır. Bu kısıtlamalar nedeniyle, doğru boyutlu görüntüleri oluşturmak için bir fotoğraf düzenleyicisi kullanmanız gerekebilir.

Şimdi gelelim şirket markalarımızı hangi alan nasıl eklediğimize;

  • Sign-in page background arka plan resmi, Oturum açma sayfalarınızın arka planı olarak görüntülenecek bir. png veya. jpg görüntü dosyası seçin. Boyutu 1920×1080 pikselden daha büyük olan veya 300 KB ‘tan fazla dosya boyutu olan bir görüntü seçemezsiniz.

  • Banner logosu, Kullanıcı adı girdikten ve uygulamalarım portalı sayfasında, oturum açma sayfasında görünmesi için logonuzu. png veya. jpg sürümü ekleyebilirsiniz. Görüntü 60 pikselden veya 280 pikselden daha büyük olamaz. Arka plan, logo arka planıyla eşleşmediğinden saydam bir görüntü kullanmanız önerilir.
  • Username hint, Kullanıcılarınız için kullanıcı adını unuttuklarında görüntülenen ipucu metnini ekleyebilirsiniz.
  • Sign-in page text biçimlendirmesi. Oturum açma sayfasının alt kısmında bulunan alana metin ekleyebilirsiniz. Örneğin, telefon numarası, yardım masasına veya yasal bir bildirime iletmek için kullanabilirsiniz.


Resim-5

Uygun format ve boyutlarda göre şirket markamı ekledim. Devam ediyoruz.


Resim-6

Advanced settings bölümünde ise aşağıdaki adımları uygulayabiliriz.

  • Sing-in arka plan rengi, düşük bant genişliğine sahip bağlantı durumlarında arka plan resminizin yerini alacak olan Başlık logonuzun veya kuruluşunuzun renginin birincil rengini kullanmanızı önerilir.
  • Square logo resmi, kuruluşunuzun logosunun bir. png (tercih edilen) veya. jpg görüntüsünü seçin. Bu görüntü yalnızca Windows kimlik doğrulaması için kullanılır. Görüntü, boyutu 240×240 pikselden daha büyük olamaz ve 10 KB ‘tan küçük bir dosya boyutuna sahip olmalıdır.
  • Square logo resmi, Koyu tema. Yukarıdaki kare logosu görüntüsüyle aynıdır. Logonuz beyaz, koyu mavi ve siyah arka planlar üzerinde iyi görünüyorsa, bu görüntüyü eklemeniz gerekmez.

 


Resim-7

Markanızı eklemeyi bitirdikten sonra Kaydet‘ i (Save) seçin.

Resim-8

Microsoft 365 portalıma erişim sağlayarak kontrol ettiğimde şirket markalarımın beni karşıladığını görebilmekteyim.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Azure Şirket Markası,Azure Şirket Markası,Company brinding,Azure Comany Brinding.Office 365 şirket markası,Microsoft 365 şirket markası,Office 365 company brinding,Microsoft 365 company brinding

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap