Microsoft 365 Shared Mailbox Send As Yetkilendirmesi
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office 365

Microsoft 365 Shared Mailbox Send As Yetkilendirmesi

0

Microsoft 365 kullanan kuruluşlar içerisinde birçok grup bulunmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse, IK, Sales ve HR gibi birçok mail grubu bulunur. Bu grupların amacı çoğunlukla dahil olan kullanıcılar bu grup içerisinden grup adına mail gönderebilmeleridir. Örnek olarak X kullanıcısı hr@company.com hesabından mail gönderebilir.

Bu makalemizde size kullanıcının grup içinde nasıl grup adıyla mail gönderebileceğini göreceğiz. Bu yöntem On-Prem sistemini Azure Cloud a eşitlemiş kuruluşlar için veya sadece Microsoft 365kullanan kullanıcılar içinde yapılabilir. Biz bu makalede Microsoft 365 üzerinden Shared Mailbox ile yapacağız.

Office 365 üzerinde Hr Turkey adında bir Shared mailbox bulunmaktadır.

Resim-1

Send As yetkisi vermek için bu işlemi Exchange yönetim merkezinden de yapabiliriz. Biz Office 365 üzerinde Admin/Teams & groups/ Shared Mailboxes kısmından yapacağız.

Grubun üstüne tıkladığımızda sağ tarafta açılan pencerede Send as permission kısmına tıklıyoruz.

Resim-2

Gelen ekranda Add permissions butonuna tıklıyoruz.

Resim-3

Açılan pencerede Send as yetkisi vereceğimiz kullanıcıyı seçiyoruz.

Resim-4

İşlemler tamamlandıktan sonra, kullanıcı Outlook hesabından mail atarken From kısmına bir kereye mahsus grubun ismini yazıp mail attığında grup adına mail atabilmiş olacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı  alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz. 

Referanslar

www.mshowto.org 

TAGs: microsoft 365 microsoft 365,Microsoft 365 Send as yetkilendirmesi Microsoft 365 Send as yetkilendirmesi,microsoft office 365 microsoft office 365,Microsoft Office 365 Send As Permission Microsoft Office 365 Send As Permission,Microsoft Office 365 Send as Yetkilendirmesi Microsoft Office 365 Send as Yetkilendirmesi,Office 365 Office 365,Office 365 Send as permission Office 365 Send as permission,Send as Permission Send as Permission,Send as Yetkilendirmesi Send as Yetkilendirmesi

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz