İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Lync Server
  3. Lync 2010 Trafik Akış Diyagramları

Lync 2010 Trafik Akış Diyagramları


Ruijie Teknoloji Günü

İster büyük yapılar olsun ister küçük yapılar olsun network akışı fazla olan network tabanlı sistemlerde trafik akışının nasıl olduğu hangi protokollerin kullanıldığı, kullanılan portlar gibi konurlar çok önemlidir. Topolojinize hakim olmak ve sistemin çalışma presibini anlamak için her zaman çalıştığımız sistemlerin mimarisini bilmeliyiz.

Microsoft Lync 2010 Server için bu konuyla ilgili çok güzel bir Protocol Workload posteri yayımladı. Posteri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=6797

Tüm sorun çözme senaryolarımda yanımda olan bu posterleri sizlerle paylaşmak istedim.

Lync 2010 un Protokol ve Servis trafik akış diagramları aşağıdaki gibidir.


Resim-1


Resim-2


Resim-3


Resim-4


Resim-5

iyi çalışmalar

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Onur Yüksektepeli - Chief Technology Architect | Micosoft MVP Onur Yüksektepeli Nephocraft firmasının kurucusu aynı zamanda kendi firmasında teknoloji çözümleri mimarıdır. 15 Yıldan fazla IT tecrübesi ile temel uzmanlık alanı olan Platform ve diğer teknolojiler için müşterilerine ürün ve hizmetler sunmaktadır. Microsoft MVP ünvanına sahip Onur Yüksektepeli birçok IT etkinliğinde aktif konuşmacı olarak ve IT topluluklarında yönetici olarak aktif rol üstlenmektedir. Nephocraft firmasın da yönetici olarak oluşturduğu çözümlerde yeni teknoloji gelişmelerini de göz önünde bulundurarak, müşterilerine esnek, yenilikçi, akıllı ve üretken iş çözümleri üretmektedir.Onur Yüksektepeli bulut, platform, data, devops, development gibi konularda aktif danışmanlık ve IT eğitmenliğine de devam etmektedir.

Yorum Yap