İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2008
  3. Loopback Processing Nedir? Nasıl Yapılandırılır?

Loopback Processing Nedir? Nasıl Yapılandırılır?


Bir kullanıcı domain ortamında hangi bilgisayardan olursa olsun kendi kullanıcı policyler ile olur .Fakat kullanıcınızın kendi ou ()’su dışındaki bir ou dan olurken oranın policylerinin geçerli olmasını istiyorsanız veya kendi policy’si ile oturum açtığı ’ın policy’sinin uygulanmasını istiyorsanız kullanmanız gerekir. yapılandırılmamışsa kullanıcı kendi policy sini ve gittiği OU’nun computer configuration policy’sini kullanır. Şekil ile anlatmak gerekirse


Resim-1

Muhasebe ve IT adında 2 tane OU’muz var.İki organazation unit’de hem user hem de computer uygulanmış durumda.

Resim-2

OU’sun da ki kullanıcı muhasebe departmanındaki bir computer dan bağlandığında veya remote bağlantı gerçekleştirdiğinde Muhasebe OU’sun da ki computer policy ile kendi user policy’si geçerli olacaktır.


Resim-3

Computer Default Domain policy edit computer configuration\Administrative Templates\System\Group Policy \User Group Policy processing mode ki seçenekler ile durum değiştirilir.

kullanıcı oturum açtığı computer’ın policy’si ile kendi user policy’sini alır çakışma durumunda oturum açtığı computer’ın policy’si geçerli olur.

Kullanıcı gittiği ou’nun hem user hem computer policy’lerini alır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc728909.aspx

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap