1. Ana Sayfa
  2. Server 2008
  3. Group Policy ile Bir Local Admin’in Remote Desktop Portunu Değiştirmesini Engelleme

Group Policy ile Bir Local Admin’in Remote Desktop Portunu Değiştirmesini Engelleme


aracılığı ile deki değerler değiştirilebilir aynı zaman da hiç bir kullanıcının değiştirmemesi de sağlanabilir. Güvenlik amaçlı yapınızdaki bütün makinelerdeki portunun değiştirilmemesini isteyebilirsiniz bütün makinelerde bu ayarı gidip tek tek yapmak yerine ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Desktop portu varsayılanda nolu porttur.


Resim-1

Group Policy Managment console üzerinde default domain Policy üzerinde mouse sağ click edit seçilir

Resim-2

Computer Configuration\Policies\Windows Settings \Security Settings\Registry üzerinde sağ click Add key seçilir.


Resim-3

MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\\WinStations\ ok ile seçilir.


Resim-4

Replace existing permissions on all subkeys with inheritable permissions seçilir ok ile işlem sonlandırılır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc728909.aspx

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap