1. Ana Sayfa
  2. Haberler

iPhone için Bing Uygulaması Geliyor


0

Microsoft Apple Store’de satılmak üzere Google uygulamasına alternatif olarak Bing uygulaması geliştireceğini duyurdu. Google App gibi ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacak Bing uygulaması web arama ve buna benzer internet hizmetlerinin akıllı telefondan dünyaya açılan penceresi olacak. Bing ile birliktekullanıcılar Bing Maps’i kullanarak trafik bilgisini ve yön bilgisini görüntüleyebilecek. Yerel bilgilere erişebilmenin kolaylığının yanında filmler, hava durumu ve Bing Shopping gibi özelliklere de sahip olması bekleniyor.

Bing, Google Apps gibi akıllı telefonunuzdan sesli arama yapabilmenize de imkan tanıyor.

iPhone kullanıcılarının gerek arama yapma gerekse video izleme konusundaki yaklaşımı iPhone’ları Google merkezli cihazlar haline getirdiği bir zamanda Apple Store’de boy gösterecek olan Bing ile bu tablonun değişeceği düşünülüyor.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft, üçüncü parti uygulama geliştiricilerini bu konuya adapte etmek adına uygulama geliştirme kitlerini geliştiricilere sunmuştu.

kaynak: habertekno.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz