1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yeni Mobil İşletim Sistemi Android Uygulamaları ile Büyüyor


0

Android Market’te yüzde 60′ı bedava 20 bin uygulama bulunuyor. Nicelik nadiren kaliteye eşdeğerdir, ancak Android Market’in faaliyet gösterdiği sadece bir yılı biraz aşkın zamanda 20 bin uygulama rakamına erişmiş olması dikkat çekici. Apple’ın App Store’u kurulduğundan itibaren geçen bir senede 50 binin üzerinde uygulama sayısına ulaşmıştı.

Android Market için ilginç olan durum mağaza içinde dağıtılan ücretsiz ve paralı uygulamaların dağılımı. AndroidLib’in haberine göre uygulamaların yüzde 62.2’si ücretsiz olarak dağıtılırken geri kalan yüzde 37.8′lik kısım para karşılığında indirilebiliyor. App Store’da ise şu anda 100 binin üzerinde uygulama bulunuyor ve bunların yüzde 77’sini paralı uygulamalar oluşturuyor. Ancak App Store’dan indirilen uygulamaların sadece yüzde 30′unu paralılar oluşturuyor. Bütün bu rakamlar ne anlama geliyor? Tartışmaya açık, ancak birşey kesin ki, geri kalan diğer uygulama mağazası işleticileri bu rakamları önlerine koyup neler yapabileceklerini iyi planlamaları gerekiyor.

Kaynak: habertekno.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap