1. Anasayfa
 2. Haberler

Karşınızda Iphone 4G


0

Apple’ ın son bombası olarak sır gibi sakladığı Iphone 4G küçük bir talihsizlik sonucu ortaya çıktı. Komik bir olay sonucu mecburi olarak görücüye çıkan cihaz beklenilenin aksine bir tasarıma sahip olduğu görülmekte.

Kaliforniya’ da bir bar köşesinde başlayan hikaye oldukca dikkat çekici. Apple’ da yazılım mühendisi olan Gray Powell, eylenmek için gittiği barda elindeki cihazı unutarak iphone 4G’ nin açılımını sağlamıştır. Önceleri bu cihazın ne olduğu konusunda şaşkınlık yaşansada daha sonrasında bunun merakla beklenilen iphone 4G olduğu anlaşılmış. Cihazın dizayn ve tasarımı konusunda detaylı bir bilgi edinilsede yazılımı halen bir sır olmaya devam etmekte. Çünkü cihaz içerisine itunes güvenlik  duvarı nedeni ile yada merkezden cihazın kapatılması sebebi ile giriş yapılamamış. Ancak dizayn olarak bakıldığında gerçektende devrim niteliğinde değişimlerin olduğu görülmekte, diğer iphone modellerinden farklı olarak kasası daha keskin, arkası alışık oval görünümden ziyade daha düz bir hata sahip ve kenarları metallik şeritlerle farklı bir görünüme bürünmüş durumda.

Cihazı eski verisyonlarından ayıran diğer bir özellik ise kamerası. 5 MP kamera yerleştirilmiş olunan yeni nesil iphone’a kimsenin beklemediği şekilde flashda eklenilmiştir. Görüntülü görüşme desteğide olan cihazın fanatiklerinden büyük bir talep göreceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Kaynak : www.gizmodo.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir