İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. iOS için Microsoft Photosynth

iOS için Microsoft Photosynth

’un isimli bir uygulaması, Apple’ın iPhone’unu farklı bir noktaya götürüyor.


Mobil cihazları kullanarak birçok fotoğraf çekiyoruz. Fakat çektiğimiz fotoğraflar hiçbir zaman istediğimiz büyüklük ya da kalitede olmuyorlar. İşte bu durumu düzeltmek üzere yapılmış olan artık uygulaması olarak da iTunes App Store üzerinden indirilebilecek.

Programın kullanıcıya sağladığı kesip yapıştırma opsiyonu sayesinde, geniş bir alanın resmini kare kare çekip, daha sonrasında büyük bir fotoğraf elde edebiliyoruz. Özellikle geniş mekan fotoğrafı çekmek isteyenler için harika bir yazılım olarak karşımıza çıkan Microsoft Photosynth’i kullanarak Facebook üzerinden çektiğimiz resimleri paylaşabileceğimiz gibi, aynı zamanda da photosynth.net üzerinde istediğimiz kadar resim saklayabileceğiz.

Program optimize edebildiği yüksek çözünürlükte görüntü kalitesiyle dikkat çekiyor. Full Sphere panaromas özelliği sayesindeyse fotoğraf üzerinde bütün yönlerden görüntü yakalayabiliyor. Beraberinde getirdiği Bing Maps özelliği sayesindeyse, fotoğraflarınızı dünyanın istediğiniz bölgesindeki kişilerle paylaşmamıza da olanak tanıyan Microsoft Photosynth, iOS kullanan; iPhone 3GS, iPhone 4, iPad 2 ya da iPod touch ile kullanılabiliyor.

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1991 yılında İstanbul'da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi - Bilgi Yönetimi bölümünde ön lisans programını tamamladıktan sonra Ahmet Yesevi Üniversitesi - Management Information Systems ve Anadolu Üniversitesi - İşletme (AÖF) lisans programlarına devam etmektedir. System and Network, IT Security konuları ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Güvenlik Öğretiyoruz'un kurucularından aynı zamanda Türkiye'nin ilk MMORPG oyunu olan İstanbul Kıyamet Vakti'nde gönüllü olarak Game Master'lık yapmaktadır.

Yorum Yap