1. Ana Sayfa
  2. Server 2012
  3. Hyper-V Failover Cluster’da Online (Redirected Access) Durumda Kalan CSV Problemi ve Olası Çözümleri

Hyper-V Failover Cluster’da Online (Redirected Access) Durumda Kalan CSV Problemi ve Olası Çözümleri

İlgili problem kendini sanal sunucularda performans sıkıntısı olarak  gösterdi. yapılandırmasını kontrol ettiğimizde Cluster Shared Volume (CSV) disklerin Status bilgisi Online () olarak görünüyordu.


Resim-1

Normal şartlarda CSV diskler bu duruma, Sever Message Block (SMB) protokolü tarafından backup işlemi sırasında erişimin server-storage arasındaki fiber bağlantı yerine network bağlantısı üzerinden yapılması durumunda gözlemlenir. Haliyle bu durumda network yükünüze göre performans problemleri yaşanabilir. Bizim problemi yaşadığımız saatlerde ise herhangi bir backup job tanımlı değildi. Uzun uğraşlar sonucu problemin node’lar üzerinde kurulu Mcafee 8.8 SP1′in CSVfilter değerini ondalıklı değer olarak kaydedip Windows’un bu değeri okuyamamasından kaynaklandığını tespit ettik. Linkten Mcafee’nin makalesine ulaşabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 İstanbul doğumluyum. Tuzla Anadolu Teknik Lisesi, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümlerinden mezun oldum. Şu anda BilgeAdam Kurumsal Bilgi Teknolojileri Sistem ve Platform biriminde Turkcell bünyesinde Danışman olarak Windows System Administrator ve Virtualization Admin pozisyonunda çalışıyorum. Uzmanlık ve ilgi alanlarım Windows Sunucular ve rolleri, Active Directory, Hyper-V ve VMware platformları ile sanallaştırma, Exchange Server, System Center ürün ailesi ve HP ürünleridir. Sahip olduğum sertifikalar ise MCP, MCSA, MCTS, MCITP:SA, HP-AIS : Blade , CompTia A+'dır. Koyu bir Galatasaray taraftaryım. Takip edenlere faydalı olmak ümidiyle.

Yorum Yap