1. Anasayfa
 2. Haberler

HP Türkiye’de Üretime Başlıyor!


1

Hewlett Packard, ayda 200 bin masaüstü bilgisayar üretimi yapacağı fabrikanın kurulum yeri olarak Türkiye’yi seçti. PC üretiminde dünya devlerinden olan Hewlett Packard, ayda 200 bin masaüstü bilgisayar üretimini Türkiye’de yapacağını, bunun için de yakın zamanda bir fabrika kurulacağını açıkladı. Bu projede yaklaşık olarak 2 bin kişinin istihdam edileceği haberi ise, bilişim sektörü çalışanlarını oldukça sevindiriyor. HP, fabrika kurulumu için yaklaşık olarak 60 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Çorlu Tekirdağ’da kurulması planlanan fabrikanın inşaası tahminen 18 ay sürecek.

Türkiye’deki yatırım teşvikleri, istihdam ve lojistik avantajlarını değerlendiren HP, diğer ülkeler içinden Türkiye’yi seçerek, buraya yatırım yapmaya karar verdi. Türkiye’deki insan kaynağının kalitesinin yüksek olması, HP’nin kararını etkileyen en önemli unsur olmuş.

Kurulacak fabrikadaki üretim ile HP, sadece Türkiye pazarına değil, diğer ülke pazarlarına da ihracat yapmayı planlıyor. Lojistik ve yatırım olarak da destek görecek olması, HP’nin bu kararında etkili olan diğer faktörler.

Kaynak: BilişimHaber

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 14/11/2012

  bilgisayar üretiminde sadece ufak donanımlarla satışları arttırabilecek fikirlerimizi paylaşabileceğimiz bunlar üzerine konuşabaileceğimiz yetkili birileri ile iletişeme geçmek istiyoruz 0534 930 04 32 lütfen yardımcı olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir