1. Ana Sayfa
  2. Üretici Teknolojileri
  3. HP 3PAR Storeserv 7200c Kurulum ve Konfigürasyon – Bölüm 3

HP 3PAR Storeserv 7200c Kurulum ve Konfigürasyon – Bölüm 3


ve Konfigürasyon – Bölüm 3. HP firmasının Storage ürünü olan  serisi ürünün ilk kurulum ve yapılandırmasına üçüncü bölüm ile devam ediyoruz. HP 3PAR Management Console yazılımının kurulumunu yapacağız. HP 3PAR Management Console yazılımı  yönetimi ve sonraki yapılandırmalar için kullanacağımız ve kurulumu son derece kolay bir yazılımdır.

NOT : Bu yazılım HP tarafindan sadece bu cihazın kuruluma yetkili kişilere verilmektedir. Son kullanıcı tarafından indirilmesi mümkün değildir. Ona nedenle herhangi bir link paylaşamıyorum.

Introduction ekranında HP 3PAR Management Console yazılımı ile ilgili bilgileri görüyoruz. Next diyerek devam ediyoruz.


Resim-1

Choose Install Folder ekranında HP 3PAR Management Console yazılımının hangi dizine kurulacağını görüyoruz. Biz Default gelen ayarlarda herhangi bir değişiklik yapmadan Next diyerek devam ediyoruz.


Resim-2

Pre-Installation summary ekranında HP 3PAR Management Console yazılımının kurulumu için yapılandırma bilgisini görüyoruz. HP 3PAR Management Console yazılımının kurulması için Install diyoruz.


Resim-3

Installating ekranında HP 3PAR Management Console yazılımının kurulumuna başlandığını görüyoruz.


Resim-4

Install Complete ekranında HP 3PAR Management Console yazılımının kurulumun tamamlandı görüyoruz. Done diyerek kurulumu bitiriyoruz.


Resim-5

HP 3PAR Management Console çalıştırıyoruz, Connect tıklıyoruz ve daha önce yapılandırma sırasında vermiş olduğumuz IP Address ( IP Adres ) ya da Name ( İsim ) IP Address or Name bölümüne yazıyoruz. User Name ( Kullanıcı Adı ) ve Password ( Parola ) bölümlerine Default Username : 3PARadm ve Password : 3PARdata ve OK diyerek Connect ( Bağlantı ) sağlıyoruz.


Resim-6


Resim-7

HP 3PAR Management Console yazılımı ve kurulumunu yaptığımız HP 3PAR StoreServ 7200c karşımıza geldiğini görüyoruz.


Resim-8

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : HP 3PAR Storeserv 7200c, HP 3PAR Storeserv 7200c kurulum, , , , , , , , ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Baki ÇUBUK 1985 K.D.Z Ereğli doğumludur.1998 yılında başlayan bilgisayar ile tanışma macerası 2003 yılında profesyonel hayata atılarak başlamıştır. 16 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektörü içerisinde farklı rollerde görev almıştır. Bilişim sektörüne K.D.Z Ereğli faaliyet göstermiş olan Ebil Bilgisayar bünyesinde 2003 - 2007 yılları arasında Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Ebil Bilgisayar bünyesinde kurulan AVASOFT Yazılım ve Danışmanlık firmasından çelik sektörü için üretilen Avasoft yazılımı Logo Tiger ve ETA Muhasebe yazılımlarına 2005 - 2007 yılları arasında Yazılım Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2007 yilinda vatani görevi nedeniyle bu firmadaki görevlerinden ayrılmıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra 2008 - 2009 yılları arasında Bilge Adam Bilişim Grubu'nda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi alarak eğitimini Üstün Başarı ile tamamlamıştır. İstanbul'da faaliyet gösteren InterComp Bilgisayar bünyesinde 2009 - 2011 yılları arasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu firmadaki görevinden Eylül 2011 yılında ayrılarak 2011 yılından itibaren Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları Holding A.Ş bünyesinde Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında Türkiye’de tüm 4 ve 5 yıldızlı otellerin IT Manager – Group IT Manager – Head of IT – IT Director pozisyonundaki profesyonel Bilgi İşlemcileri bir araya getirmek için kurulan HOTELS CIO Kurucu Üye olarak görev almaktadır. 2005 yılında bilişim sektöründeki Türkçe içeriği arttırmak ve Microsoft’a ait ürünler ile ilgili çözümler sunmak için oluşturulmuş bağımsız bir organizasyon olan Mshowto bünyesinde yazar olarak görev almaktadır. 2017 yılında Türkiye’de bilişim sektörüne yön veren, kâr amacı taşımayan, gönüllülerden oluşan profesyonel bir sosyal insiyatif olarak kurulan CIO Turkey bünyesinde kurucu üye olarak görev almaktadır.

Yorum Yap