1. Ana Sayfa
  2. Server 2008
  3. Group Policy Results Wizard Nedir? Ne İşe Yarar?

Group Policy Results Wizard Nedir? Ne İşe Yarar?

ortamındaki bir bilgisayarda ve bu bilgisayarda oturum açmış bir kullanıcıya uygulanan tüm group policyler Group Policy Managment Console üzerinde ki sayesinde görüntülenebilir ayrıca en son ne zaman ’nun uygulandığına dair bilgi de elde edinilebilir.


Resim-1

Group policy managment console \Group Policy Result mouse ile sağ tıklanıp Group Policy Results wizard seçilir.


Resim-2

Group Policy Results Wizard başlangıç sayfasından Next ile bir sonraki adıma geçilir.


Resim-3

Selection kısmından hangi için GPO result wizard’ı çalıştırılacağı belirlenir. This seçeneği ile üzerinde wizard’ı çalıştırıdğınız makineyi seçebileceğiniz gibi Another seçeneğiyle de başka bir makine için bu wizard çalıştırılabilirsiniz. Bu örnekte başka bir kullanılmıştır domain ortamındaki neslihan ’ı için bu wizard’ı aktif ediyor olunucak. Browse seçeneği ile nt domaininde ki neslihan ’ı seçilir.


Resim-4

Selection sayfasında GPO bilgileri görüntülenmek istenilen kullanıcı seçilir. Bilgisayarda oturum açmış herhangi bir kullanıcının GPO bilgileri görüntülenebilir.


Resim-5

Wizard için yapılan seçimlerin özet ekranı


Resim-6

Finish ile işlem sonlandırılır şimdi sıra sonucu görmeye geldi.


Resim-7

Toplanan tüm gpo bilgileri oluşturulan kurallar doğrultusuna summary kısmınıdan görüntülenir.

Gpo nun en son ne zaman uygulandığını görmek için Summary altındaki General listesinin Was Processed kısmına bakılmalı

Tüm uygulanabilir gpo’ları görüntülemek için Computer Configuration Summary altındaki listeye bakılmalı.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc728909.aspx

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap