İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2008
  3. Group Policy Nasıl Yedeklenir? Yedekten Nasıl Geri Yüklenir?

Group Policy Nasıl Yedeklenir? Yedekten Nasıl Geri Yüklenir?

İsterseniz oluşturduğunuz Group Policylerinizin ’ını alabilirsiniz ve aldığınız bu tan da management console’u yükledikten sonra geri dönebilirsiniz. ’nin Backup’ını almak migration senaryolarında, de yapılacak kritik değişikliklerde her hangi bir sorun olduğunda geri dönme işleminde kolaylık sağlar.


Resim-1

Group Policy managment console\Domians\Group Policy objects’in üzerine gelinir mouse’la sağ tıklandıktan sonra Backup all seçeneği seçilir istenirse Group Policy objects’in altındaki her ’nunda teker teker Backup’ı alınabilir.


Resim-2

Her bir GPO’nun Backup’ı nın alınması.Bu makalede Resim-1 deki gibi bütün GPO’ların bacakup’ı alınacaktır.


Resim-3

Group Policy objects’in züerinden Backup all seçildikten sonra gelen ekranda Location kısmında browse seçeneği ile Backup’ın nereye alınacağı belirlenir. Descripton kısmında ise Backup’ın içeriği yazılır. Back up seçeneği ile de Backup alma işlemi başlatılır.


Resim-4

Backup alma işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra ok ile işlem sonlandırılır.

Backup alma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmezse GPO üzerindeki izinleri ve Backup’ın yazıldığı klasörün iziznlerini denetleyin.Bir Backup alma işlemi için GPO üzerinde read kalsör üzerinde de write iznin olması yeterlidir varsayılan da bu izinlere domain admin ve sahiptir.

Alınan Backuptan geri dönme işlemini Group Policy managment üzerinden alınan GPO Backupları için geri dönme makalesinde anlatıyor olucağım.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc728909.aspx

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap