İlginizi Çekebilir
Kerberos Policy Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Server 2008
  3. Group Policy Managment Üzerinden Alınan GPO Yedeğinden (Backup) Geri Dönme (Restore)

Group Policy Managment Üzerinden Alınan GPO Yedeğinden (Backup) Geri Dönme (Restore)

Managment Console’u kullanarak ’ı alınan bir ’nun veya bütün ’ların ’ı yine Managment Console üzerinden geri dönülebilir. Backup işleminde sürüm bilgileri, yedekleme zamanı ve açıklama bilgileri tutulduğu için istenilen backup’tan geri dönülebilir.


Resim-1

Group Policy managment console\Domians\Group Policy objects’in üzerine gelinir mouse’a sağ tıklandıktan sonra Manage Backups seçilir.


Resim-2
Backup Location kısmında alınan backup’ın yolu yazılır veya browse seçeneği ile yolu gösterlir. Belirlenen klasördeki tüm backup’lar Backed up GPOs tabında listelenir. En son alınan GPO yedeklerini görüntülemek için Show Only The Latest Version of Each GPO seçneği işaretlenebilir.Geri yüklenmesi istenilen GPO seçilir. İstenirse GPO ayarlarını doğrulamak için view settings seçeneği ile Internet Explorer aracılığıyla GPO ayarları doğrulanır. GPO ayaralrı doğrulandıktan sonra seçeneği ile seçilen GPO geri yüklenir.


Resim-3
Restore kısmında backup’tan geri dönme işleminin ilerlemesini ve durumunu gösterir. Restore işlemi başarısız olursa GPO’daki ve GPO’nun okunduğu klasörün izinlerini denetleyin. Minimum GPO üzerinde edit, delete ve modify iznin olması gerekir klasör izinlerinde ise minimumu write iznin olması yeterlidir. Varsayılanda Domain admin ve enterprise adminde bu haklar vardır. Ok seçeneği restore işlemi sonlandırılır.

Başka bir Group Policy makalesinde görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc728909.aspx

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Hocam her zamanki gibi süpersiniz.