1. Ana Sayfa
  2. Server 2012
  3. Group Policy ile Kullanıcıların Masa Üstü Resmini (Wallpaper) Değiştirme ve Sabitleme

Group Policy ile Kullanıcıların Masa Üstü Resmini (Wallpaper) Değiştirme ve Sabitleme


Şirketinizdeki kullanıcıların hepsinin aynı duvar kâğıdını kullanmasını ve bu duvar kâğıdını değiştirmemesini isteyebilirsiniz bütün kullanıcıların duvar kâğıdını gidip tek tek değiştirmek yerine bu işlemi yardımıyla 5 dk da gerçekleştirebilirsiniz. İlk önce dağıtılacak için networkte bir paylaşım açılır. Paylaşımın içine dağıtılacak duvar kâğıdı kopyalanır. Domaindeki bütün kullanıcılara uygulamak için Default editlenir. İstenirse yeni bir da oluşturulabilir.


Resim-1

User configuration\\Desktop\Desktop Kısımına gelinir.


Resim-2

Kullanıcıların atanan ’ı kullanmaları ve değiştirmemeleri için Enable Active Desktop ile Prohibit changes enable edilir.


Resim-3

Enable Active Desktop ile Prohibit changes enable edildikten sonra Desktop Wallpaper editlenir.


Resim-4

İlk önce Desktop Wallpaper enable edilmeli daha sonra Wallpaper Name kısmına wallpaper’ın paylaşımdaki yolu yazılır Wallpaper style ile de duvar kağıdının nasıl konumlandırılacağı belirlenir.Apply edilir ok ile de işlem sonlandırılır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc728909.aspx

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 1 sene önce

    Neslihan Hocam Merhaba,
    arka plana şirket logomuzu yerleştirdim. fakat beyaz bir ton olduğu için masaüstü simge yazıları da beyaz olduğundan görülmüyor yazılar. peki yazıların renklerini nasıl değiştirebilirim.

    Emeğinize Sağlık. İyi Çalışmalar.