1. Ana Sayfa
  2. Windows 10
  3. Group Policy 20 Karakter Minimum Şifre Uzunluğunu Destekleyecek Şekilde Güncellendi

Group Policy 20 Karakter Minimum Şifre Uzunluğunu Destekleyecek Şekilde Güncellendi

061718_1213_GroupPolicy1.png

Windows 10 1803 versiyonuna kadar Default Domain policy üzerinden Minimum password uzunluğunu 14 karakterden (Resim-1) daha uzun bir değere ayarlamak mümkün değildi. Büyük olasılıkla, bu sınırlamanın uygulanmasının nedeni, Windows 98 ve NT 4 için LM Şifresi sağlama sınırının 14 karakter olmasıdır.

Resim-1

Windows 10 1803 ile birlikte Minimum password uzunluğunu 20 karakter olarak güncellendi.

Resim-2

Ancak Windows’un eski sürümleri (Windows 98 ve Windows NT 4.0 gibi) 14 karakterden uzun parolaları desteklemez.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2008-R2-and-2008/hh994560(v%3dws.10)

TAGs: , , Objects, Minimum password length, Windows 10 1083, Şifre uzunluğu, password strength

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap