1. Ana Sayfa
  2. Server 2019
  3. Windows Server 2019 Üzerine Honolulu Technical Preview 1803 Kurulumu

Windows Server 2019 Üzerine Honolulu Technical Preview 1803 Kurulumu

061718_1156_WindowServe8.png

Microsoft ‘un geçen yılki konferansında yaptığı önemli duyurulardan biride du.Honolulu, Windows Server için yeni bir web tabanlı yönetim aracıdır. Kurulumu çok basit olması ile birlikte desteklenen işletim sistemleri; Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows 10, aynı zamanda Honolulu ile Hyper-v Server 2012 R2 veya Hyper-V Server 2016 yönetilebiliyor.

Resim-1 de lisans Sözleşmesi’nin koşullarını kabul ederek ilerliyoruz.

Resim-1

Resim-2 de Bu makinenin güvenilir ana bilgisayar ayarlarını değiştirmesi için Project ‘Honolulu’ projesine izin ver ve Honolulu projesini başlatmak için bir masaüstü kısayolu oluştur seçenekleri seçilerek ilerlenir.

Resim-2

Resim-3 de Project ‘Honolulu’ test amaçlı port numarası 443 bırakılabilir. 60 günlük bir SSL sertifikası oluşturur. Bu bilgisayarda yüklü bir SSL sertifikası kullan seçeneği ile mevcut sertifika gösterilebilir.

Resim-3

Resim-4’te kurulum başlar.

Resim-4

Resim-5’te kurulum biter ve son düğmesi ile kurulum sihirbazından çıkılır.

Resim-5

Resim-6 masaüstündeki kısa yol ile project Honolulu ya bağlanılır.

Resim-6

Resim-7 Kullanıcı adı ve password ile giriş yapılır.

Resim-7

Resim-8 + Ekle kısmından yönetmek istenilen sunucu ve client eklenir.

Resim-8

Resim-9 Eklenilen sunucuya ait bilgiler Genel bakış kısmından görüntülenir.

Resim-9

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/manage/windows-admin-center/understand/windows-admin-center

TAGs:, , Windows Server 2019, , Project Honolulu, Ignite

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap