1. Ana Sayfa
 2. Server 2012
 3. GPO İçerisinde Gelen Slow Link Detection Nedir?

GPO İçerisinde Gelen Slow Link Detection Nedir?

Clientlar yavaş bir bağlantısı kullandıklarını bağlı oldukları controller’a sıfır byte’lık ping paketleri göndererek belirler. controller’ın yanıt süresi 10 milisaniyeden daha fazla ise client yavaş bir networkte olup olmadığını belirlemek için 2 KB’lık bir ileti paketi ile 3 kere daha paket gönderir. Client ağ hızını belirlemek için ortlama yanıt süresini kullanır. Varsayılan olarak ,bağlantı hızı saniyede 500 kilobit’ten az olarak ayarlanırsa, client ağ bağlantısı 500 Kbps’ın altına düştüğünde controller’a bildirir. controller’da böyle bir durumda bütün ’ları göndermez sadece security settings ve Administrative Templates gönderilir.


Resim-1

’a managment console gelinir edit seçilir. Computer Configuration\\System\\ seçilir.


Resim-2

Enabled seçilerek client’ın yavaş bir bağlantıda olup olmadığını belirlemesi için Connection speeed hızı belirlenir örnekte 500 Kbps olarak belirlenmiştir client 500 Kbps’ın altındaki bağlantıları düşük olarak kabul edecektir. Devre dışı bırakmak içinde Connection speed’e 0 değerini atamak yeterlidir.Yavaş bir ağda bile olsa policy’nin uygulanması istenirse örneğin software Installation policy processing Allow processing across a slow network connection aktif edilmelidir. Her group policy’de bu ayar yoktur.


Resim-3

Computer Configuration\Adminstrative Templates\System\Group Policy\Software Istallation policy processing

Allow Processing Across A Slow Network connection Ayarların yavaş bir ağda bile olsa uygulanması için işaretlenmelidir.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc728909.aspx

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Neslihan Türkeri, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar olan eğitimimi İstanbul'da tamamladım. Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyken sektörde çeşitli firmalarda çalıştım. Üniversiteyi bitirdikten sonra sistem ve network eğitimi aldım ve bilişimle ilgili şirketlerde çalıştıktan sonra Türkiye'nin en iyi bilişim kurumu olan Bilgeadam'da eğitmenlik yapmaktayım. Verdiğim Eğitimler -Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Teknolojileri Temelleri -Bilgisayar Yönetimi ve Kullanıcı Desteği -Sunucu Sistemleri Yapılandırma -Sunucu Sistemleri Yönetimi -HP Sunucu Teknolojileri ve Yönetimi -Cisco Ağ Teknolojileri -Microsoft Exchange Server Yönetimi -Microsoft ISA Server Yönetimi Verdiğim Seminerler Windows Small Business Server Ailesi Windows Home Server Internet Information Services 7.5 Windows PowerShell 2.0

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 5 sene önce

  merhabalar,
  domain e bağlı bir bilgisayrda “GPRESULT /H” komutu ile “group policy slow link threshold: 64 kbps” ibaresine rastladım. Bu durum bilgisayarlarımızın 64 kbpc hızda çalıştığımızı mı göstermektedir acaba?
  geri bildirimlerinizi rica ederim.
  teşekkürler.