1. Ana Sayfa
  2. Seminerler
  3. Global Azure 2020 Manisa Etkinliğimiz COVID-19 Virüsü Tedbirlerinden Dolayı İptal Edilmiştir

Global Azure 2020 Manisa Etkinliğimiz COVID-19 Virüsü Tedbirlerinden Dolayı İptal Edilmiştir

BlogImage
SAFİR

Mshowto Topluluğu olarak dünyanın en büyük Azure etkinliğinin Türkiye bacağını her yıl farklı şehirlerde organize ediyor ve tüm gün boyunca katılımcılarımızla Azure servislerindeki son gelişmeleri inceliyorduk. Bu senede ekip olarak Türkiye’de ilk ve tek olan eski ismi ile ‘i yeni adı adıyla ‘yi Manisa‘da planlamış ve etkinlik için kayıt onayı almıştık. yönetimi geçtiğimiz günlerde Virüsüne (Korona Virüs) karşı uygulanacak tedbirler kapsamında bu etkinliği belirtilen tarihler olan 23-24-25 Nisan 2020 günlerinde iptal ettiğini duyurdu, duyuruya bu linkten erişebilirsiniz.

Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı kanalıyla ilköğretim ve üniversitelerin tatil edilmesiyle başlayan tedbirler ve her geçen gün ilave yeni tedbirlerin ortaya koyulması ile bu salgının yayılmasının önlenmesi çalışılıyor. Bizler de tüm bu kararlara saygı duyuyor, elimizden geldiğince de duyurarak destek vermeye çalışıyoruz.

Sizlere tüm Dünya’da 7.’sinin yapılması planlanan 2020 yılı etkinliği ile ilgili değişiklikler hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz, (Etkinlik yapılmayacaksa olsa da güzel değişiklikler olmuştu).

Bu sene etkinlik yapılmış olsaydı;

  • İsmi Global Azure Bootcamp değil  Global Azure olacaktı.
  • Etkinliğin logosu da tamamen değişmiş olarak karşınıza çıkacaktı.
  • Her yıl etkinlik bir gün boyunca sürerdi bu sene isteyen yerel topluluklar üç gün boyunca bu etkinliği yapabileceklerdi.

Mshowto Topluluğu olarak yukarıda bahsettiğim gibi etkinliği 25 Nisan 2020 günü Süleyman Demirel Kültür Merkezin’de planlamıştık.

Resim-1

Global Azure 2020 Manisa etkinliğinde yer alacak konuşmacılar ve konularını belirlemiş ve 25 Nisan 2020 Cumartesi günü Manisa Celal Bayar Üniversitesinde yapmaya karar vermiştik. Bizlere kapılarını açan MCBÜ kulüpleri ve Üniversite yönetimine buradan bir kez daha teşekkür ederiz.

Resim-2

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: , Global Azure Bootcamp, Global Azure, , Global Azure 2020, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Covid-19

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap