İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Global AI Bootcamp 2018 Etkinliğinin İstanbul Bacağını Tamamladık

Global AI Bootcamp 2018 Etkinliğinin İstanbul Bacağını Tamamladık

122018_1403_GlobalAIBoo1.jpg

MSHOWTO Topluluğu olarak geçtiğimiz hafta İstanbul bacağını organize ettiğimiz Global AI Bootcamp 2018 toplamda 68 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleşti. Bizlerde sponsorlarımız Microsoft Türkiye, AI School ve Cloud Society‘in desteğiyle birlikte birbirinden değerli konuşmacıları katılımcılarımızla bir araya getirdik.

15 Aralık günü gerçekleşen Global AI Bootcamp 2018 İstanbul etkinliğinde , Onur Yüksektepeli, , , , , Erhan Ballıeker katılımcılarımıza hem teorik hem de uygulamalı olarak AI teknolojilerini ve kullanım alanlarındaki gerçek örneklerini gösterdi. MSHOWTO Topluluk Lideri ’da etkinliklerimiz ve organizasyonlarımız hakkında bilgiler verdi.

Özellikle yapay zeka konusunda tecrübeli iki firma Vispera ve Moda Cruz‘un yöneticileri firmalarındaki çalışmaları paylaştı ve paylaşımlar büyük beğeni topladı.

Etkinliğimizde farklı üniversitelerin Yapay Zeka ve Yazılım topluluklarını görmek onları ağırlamak bizleri çok mutlu etti.

Bizlerle birlikte olan tüm konuşmacı ve katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Etkinliğin tüm dünyadaki görüntülerine #globalaibootcamp hashtag’ine bakarak görebilirsiniz.

2018 İstanbul Etkinliğinden birkaç fotoğrafıda sizlerle aşağıda paylaşmak istedik

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap