1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2013
  3. Exchange Server 2013 Kaldırılırken Alınan “The Specified Service Has Been Marked For Deletion” Hatasının Giderilmesi

Exchange Server 2013 Kaldırılırken Alınan “The Specified Service Has Been Marked For Deletion” Hatasının Giderilmesi


Exchange Server 2013 sisteminizden kaldırıldığında tüm diğer programlar gibi kendi servislerini sistemden kaldırır. Bu servisler önce “Disabled” konuma getirilir sonrasında ise sistemden silinir.

Siz Exchange Server 2013 ü kaldırdığınızda bir takım sebeplerden dolayı Information Store servisini kaldırırken aşağıdaki hatayı alabilirsiniz.


Resim-1

Bu hatayı aldığınızda sunucunun servislerini kontrol ettiğinizde “Information Store” servisi “disabled” durumdadır fakat sistemden silinmemiştir. Eğer bir değişiklik yapmak isterseniz mesela başlatmak ya da durumunu değiştirmek istediğinizde aynı hata olan “The specified service has been marked for deletion” hatası ile karşılaşırsınız.


Resim-2

Bu durumda servisi ve Exchange’i kaldırmak için command prompt u administrator ile açıp Exchange Server 2013’e ait kurulum dosyalarının bulunduğu klasöre gidiniz ve aşağıdaki komutu çalıştırınız.

Setup.exe /mode:uninstall


Resim-3

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra sisteminizden Exchange Server’ın kaldırıldığını göreceksiniz.

Bir başka makalede görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde Birim Yöneticisi olarak görev almakta olan Fatih Teke, Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahiptir. Ayrıca Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor unvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Active Directory, Exchange Server, Symantec EndPoint Protection, Skype For Business, Teams, SCCM, SCOM, Powershell Scripting ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap