1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2013
  3. Exchange Server 2013 Cumulative Update 21 Kurulumu

Exchange Server 2013 Cumulative Update 21 Kurulumu

microsoft_exchange_2013_1

tüm sistem yöneticilerinin üzerinde durduğu ve güncel tutmak istediği ürün ailesinin başında gelir. Standart Windowslardaki updateler dışında server ailesi için ’ler ile sunucularımızı ve databaselerimizi son teknoloji ve yazılımlarla güncel tutabilir, olası hata ve arızalardan korumuş oluruz.

Bu makalemizde Exchange server 2013 Sp1 için 21 update’i yapacağız.

Dikkat : Güncelleme öncesinde mutlaka sunucunuza ait full backup olması gerekmektedir. Güncelleme esnasında databaseler dismount olacak, dolayısıyla mail trafiğiniz kesilecektir.

Resim-1

 

Göreceğiniz gibi sunucu versiyonumuz 847.32 yani sp1 ve hiç cu almamış. Makalemizde yüklemesi yapacağız. Aşağıdaki linkten size en uygun olan cu versiyonunu indiriyorsunuz.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=57069

İndirme bittikten sonra exchange server’ı baştan kuruyormuş gibi kuruluma başlıyoruz.

Resim-2

 

Resim-3

 

 

Resim-4

Visual c++ yüklenmesi gerektiğini belirten bir hata aldık. Yükledikten sonra Retry demeniz yeterli.

Resim-5

 

Resim-6

 

Kurulum başladı. 18 adımı tamamlaması yaklaşık 1 saatini alacaktır. Bu süre zarfında kesinlikle kurulumu kesmememiz gerekiyor.

 

Resim-7

Resim-8

Resim-9

Çıkan Cumulative Update ile beraber gelen yeniliklerle beraber rollerdeki ve servislerdeki yenilikler yükleniyor.

Resim-10

 

Resim-11

Resim-12

Resim 13

Resim-14

 

Gördüğünüz gibi versiyonumuz 1395.4 yani cu 21 oldu. İşlemler bittikten sonra da exchange sunucunuzun full backup’ını almanızı tavsiye ederim.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.microsoft.com

www.mshowto.org

TAGs: exchange server , exchange , cu21 , cu , cumulative update ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1991 İstanbul doğumlu olan Barış Candan, İstanbul üniversitesinde eğitimini tamamladı. Şuan meslek hayatına özel bir firmada takım lideri olarak devam etmektedir. Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Vmware, Veeam, Symantec ürünleri, Windows Server ve Bulut çözümlerinde hemen her konuda kurulum ve konfigürasyon haricinde teknik destek sağlamaktadır.

Yorum Yap