1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2016
  3. Exchange Server 2013 – 2016 Toplu Mailbox Yedekleme ve Geri Yükleme (Export/Import)

Exchange Server 2013 – 2016 Toplu Mailbox Yedekleme ve Geri Yükleme (Export/Import)

Server 2016 / 2013’de efektif bir şekilde mailbox yedeği almak için ’in Management PowerShell API’si ile birlikte gelen New-MailboxExportRequest komutunu kullanabilirsiniz.

Yedekleme (Export)

$AllMailboxes = Get-Mailbox

$AllMailboxes|%{$_|New-MailboxExportRequest -FilePath \\<UNC PATH>\<paylaşımlı dosya>\$($_.Alias).pst}

052916_2104_AzureSiteRe6.jpg

Geri Yükleme (Import)

$RestorePath =”\\<UNC PATH>\<paylaşımlı dosya>”

Get-ChildItem *.pst -Path $RestorePath | Select Name | ForEach { New-MailboxImportRequest -MailBox $_.Alias-FilePath “$RestorePath \$($_.Alias)” -Confirm:$false }

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Uğur, 1992 İstanbul'da doğdu. Ayvansaray Üniversitesi & Bilge Adam tarafından hazırlanan İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünü bitirdi. Lisansını Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğine hazırlanıyor. Bilge Adam, İsimtescil gibi sektöründe öncü firmalarda kariyerine devam eden Uğur, 4 yıldır MaestroPanel firmasında Windows & Linux Server, Exchange & Mail Server, Virtualization Infrastructure, Microsoft Azure, Python üzerinde araştırma ve sistem geliştirme yöneticisi olarak çalışmakta. Boş zamanlarında, uzayın boşluğunda kayboluyor.

Yorum Yap