1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2016
  3. Exchange Server 2016, Artık Kurum İçi Müşterilerin Kullanımına Sunuldu!

Exchange Server 2016, Artık Kurum İçi Müşterilerin Kullanımına Sunuldu!


SAFİR

Geçen hafta, ekiplerin birlikte çalışarak daha kısa sürede daha katma değerli iş ortaya koymasına yardımcı olan bir dizi entegre uygulama ve hizmete sahip yeni Office’i piyasaya çıkarmıştık. Office 2016’yı nasıl daha etkin kullanabileceğinize dair önemli ipuçlarını içeren Hızlı Başlangıç Kılavuzunu da kullanımınıza sunduk.

1 Ekim itibariyle kurum içi müşterilere e-posta, birlikte çalışma ve takvim alanlarında çok önemli yenilikler getiren Exchange Server 2016’nın piyasaya çıktığını duyuruyoruz.

Yeni Exchange hem kullanıcılar hem de BT yöneticileri tarafından sevilecek pek çok özelliğe sahip. Outlook’tan ayrılmak zorunda kalmadan belgeleri alma, paylaşma ve düzenleme ile ilişkili yeni birlikte çalışma imkânları sunmak için Outlook, SharePoint ve OneDrive for Business ile entegre çalışıyor. URL ve videolara yönelik satıriçi önizleme gibi Outlook 2016 ve OWA’daki Outlook’ta yer alan posta kutusu iyileştirmeleri, odaklanmanıza ve üretken kalmanıza yardımcı oluyor. İyileştirilmiş arama yetenekleri daha hızlı performans ve daha doğru sonuçlar sunuyor.

BT yöneticileri, Exchange’in Office 365’teki dağıtımını yansıtan ve otomatik düzeltme ve daha hızlı geri getirme özelliklerine sahip yeni bir güvenirlik seviyesi sunan basitleştirilmiş mimariden faydalanacaklar. Genişletilen Veri Kaybı Önleme (DLP), daha hızlı ve güvenilir eKeşif özellikleri şirketinizin yasal gereksinimlere uymasına yardımcı olacaktır. Exchange 2016 kurum içi müşterilerine, hibrit yeteneklere sahip ve bulut hizmetlerini kullanma seçenekleri ile gelen çok sayıda özellik ile dolu bir mesajlaşma altyapısı sunmaktadır.

Tüm bu konular ve Exchange Server 2016’nın çok sayıda başka özelliği hakkında daha fazla bilgiyi Exchange hakkında detaylı bilgi verilen blog sayfasından öğrenebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

http://blog.microsoft.com.tr

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap