İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2010
  3. Exchange Server 2010 Üzerinde Mailbox Taşınırken Alınan “Unsupported Source Mailbox Version” Hatasının Giderilmesi

Exchange Server 2010 Üzerinde Mailbox Taşınırken Alınan “Unsupported Source Mailbox Version” Hatasının Giderilmesi

Exchange Server 2010 ile Exchange Server 2013 Beraber çalışabilme özelliğine sahiptir. Fakat bu özellik belli işlemlerin belli sunucular üzerinde yapılmasını gerektirmektedir.

Aşağıdaki resimde Exchange Server 2010 üzerinden bir Mailbox’ı taşımak istediğimizde alınan hata yer almaktadır. Hatada “Unsupported source Mailbox version. The Supported versions are: Exchange 2010, Exchange 2007 (sp2 and above), Exchange 2003 (sp2 and above) görülmektedir.


Resim-1

Bu hatanın alınmasının sebebi Exchange Server 2010’dan daha üst seviyede bulunan bir Exchange sürümü olan Exchange Server 2013 üzerindeki bir kullanıcıyı taşımak istemenizdir.

Bu hatayı almamak için kullanıcınızı Exchange Server 2013 üzerinde bulunan “Migration” kısmından taşımanız gerekmektedir.

Bu tip geçişlerde yapılacak taşıma işlemleri Exchange Server 2013 üzerinden yapıldığında sorunsuz bir şekilde kullanıcının Mailbox’ının taşındığını göreceksiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

www.microsoft.com

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada danışman olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahip olan Fatih Teke, Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor ünvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis, basketbol ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Symantec EndPoint Protection, Exchange, TMG, Lync, SCCM, SCOM ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap