İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server
  3. Exchange POP/IMAP Wildcard SSL Sertifika Yapılandırma

Exchange POP/IMAP Wildcard SSL Sertifika Yapılandırma

featured

Problem

Exchange Server  üzerinde POP ve IMAP için Wildcard SSL tanımlaması yapmak istediğinizde aşağıdaki hatayı verir. Nedeni olarak FQDN’in doğru olmadığına dair bir uyarı çıkar fakat Wildcard SSL için manuel bir işlem yapmamız gerekebilir.

Resim-1

Komutlarını EMC üzerinden çalıştırdığımızda POP ve IMAP servislerine sunucunun varsayılan SSL’inin tanımlı olduğu çıktısını veriyor.

Çözüm

Servislerde kullanılacak Fqdn adresini güncelleyerek komutlar uygulanır. Ortamda bulunan tüm Exchange sunucularında komutların çalıştırılması gerekmektedir. -Server parametresi eklenerek tek shell üzerinden diğer sunucuların yapılandırmaları değiştirilebilir.

POP için,

IMAP için,

Ve servisleri restart ederek işlemleri tamamlıyoruz.

Kontrol,

Resim-2

Bonus

IMAP ve POP servisleri varsayılan kurulumda manuel başlatılması gerekmektedir.  Bu servislerin otomatik başlatılması için komutlar uygulanır.

IMAP için,

POP için,

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: POPSettings, IMAPSettings, Wildcard, X509CertificateName, MSExchangePop3, MSExchangeIMAP4

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Uğur, İstanbul'da doğdu. Ayvansaray Üniversitesi & Bilge Adam tarafından hazırlanan İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümünü bitirdi. AYU Siber Güvenlik Yüksek Lisansını tamamladı. Bilge Adam, İsimtescil, Medisana firmalarının sistem birimlerinde çeşitli görevler aldı. Kariyerine BDH\NETAŞ firmasında Kurumsal Sistem ve Danışmanlık Hizmetlerinde Danışman olarak devam ediyor.

Yorum Yap