1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2013
  3. Exchange 2013 Owa’da Logon Türü Nasıl Belirlenir?

Exchange 2013 Owa’da Logon Türü Nasıl Belirlenir?

2013 kurulumundan sonra default logon biçimi “domain\username” şeklindedir. Fakat kullanıcılarınız bu logon biçimini çok sevmeyebilir ya da kullanamayabilirler. Gerçekten de sürekli Domain adını yazmak insanı rahatsız etmez mi? Bu logon biçimini daha eli yüzü düzgün hale getirmemek için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz.

Exchange Admin Center üzerinde Server > Virtual Directories kısmına geliniz ve ayarlarınızı düzenlemek için kalem işaretini tıklayınız.


Resim-1

Açılan ekranda standart olarak “Domain\User name” seçili gelmektedir. Burada “User name only” kısmını seçiniz. Yandaki butonu kullanarak Exchange’e Login olacak domaininizi seçiniz ve Save butonuna basınız.


Resim-2

MS-dos ekranını yönetici olarak çalıştırdıktan sonra IISRESET/noforce ile IIS’i Restart ediniz.

Tekrar login olmak istediğinizde bu sefer sizden sadece kullanıcı adı istediğini göreceksiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda meslek hayatına özel bir firmada danışman olarak devam etmektedir. Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahip olan Fatih Teke, Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor ünvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis, basketbol ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Symantec EndPoint Protection, Exchange, TMG, Lync, SCCM, SCOM ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yap