İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2013
  3. Exchange 2013 Disclaimer Eklentisi Nasıl Yapılır?

Exchange 2013 Disclaimer Eklentisi Nasıl Yapılır?


Bu makalemiz de Exchange Server 2013 üzerinde Disclaimer uygulamasını anlatacağım.

Öncelikle Disclaimer nedir, neden kullanıyoruz kısaca özetleyelim. Disclaimer şirket imajına zarar verebilecek veya şirketi yasal sıkıntılara düşürebilecek içerikteki maillerin sorumluluğun şirket tüzel kişilerin olmadığını beyan edilmesine yarayan uygulamadır.Disclaimer uygulaması vasıtasıyla gönderilen maillerin sorumluluğunu kişilerin sorumluluğu altında olduğunu belirtebilirsiniz.

Kısa bilgi geçtikten sonra artık Disclaimer uygulamasına geçebiliriz.

Mail Flow ekranın dan rules ‘a geliyoruz daha sonra + ‘ya tıklayarak “Apply disclaimers..” a tıklıyoruz.


Resim-1

Açılan yeni kural ekleme penceresin de Name kısmından kuralımıza bir isim veriyoruz. Ardından Apply this rule if.. bölümünden “The sender is located” tıklıyoruz, açılan select sender location penceresinde disclaimerin uygulanacağı alanı seçiyoruz inside yada outside benim ortamım test ortamı olduğundan ben inside olarak seçiyorum.


Resim-2


Resim-3

Do not following ekranından Append the disclaimer a tıklayıp, açılan specify disclaimer text penceresin de disclaimer mesajımızı yazıyoruz.


Resim-4


Resim-5

Ok diyerek pencereyi kapatıp Kuralımızı Save diyerek kaydediyoruz.


Resim-6

Daha sonra kullanıcılarıma giderek disclaimer’in inside olarak çalışıp çalışmadığını test ediyorum.


Resim-7


Resim-8

Gördüğünüz gibi oluşturduğumuz disclaimer kuralı çalışmaktadır.

Bir başka makale de görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

Yorum Yap

Yazar Hakkında

1987 İstanbul-Eyüp doğumluyum, evli ve 1 çocuk babasıyım. 2003 yılından bu zamana kadar çeşitli firmalar da danışmanlık, sistem ve network uzmanı olarak görev aldım. Şu anda İstanbul, Zeytinburnu’nda uluslararası cam kalıbı imalatı yapan bir firma da IT sorumlusu olarak çalışmaktayım. Microsoft tarafın da MCP ve MCS unvanlarına sahibim, ayrıca 2013 sonun da MCSE eğitimimi bilişim eğitim merkezinden aldım.

Yorum Yap