1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2010

Exchange 2010 SP1 ile Delivery Reports’a Erişim Kolaylaştı


0

Exchange 2010 SP1 Beta ile artık Outlook Web App’te mesajın üzerinde sağ tuşa basarak Delivery Reports’a erişebilirsiniz. Exchange 2010 RTM’de bu işlemi Options’a girip (ECP) Reports bölümünden yapmak zorundaydık.

Artık kullanıcı mail gönderdikten sonra “sent items” klasöründeki mesajın üzerinde sağ tuşa basıp Open Delivery Report’u seçerek görebilir.


Resim-1


Resim-2

Aynı zamanda mesajı alan kullanıcımız gelen mesaj üzerinde sağ tuşa basıp Open Delivery Report’u seçerek mesajın iletilmesinde herhangi bir gecikme olup olmadığını anlayabilir.


Resim-3


Resim-4

Outlook 2010′da ise bu işlem halen daha meşakkatli. Outlook 2010′da mesajı açıp File Menüsünden Open Delivery Report’u seçiyoruz. Bu işlem bizi OWA’ya yönlendiriyor. Kullanıcı adı ve şifremizi girdikten sonra Delivery Report’a ulaşabiliriz.


Resim-5


Resim-6

Bu konuyla ilgili sorularınızı alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir.Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır.Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir.Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar:MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yaz