1

Exchange 2010 organizasyonunda ilk Mailbox server kurulduğu zaman yaratılan ilk database’i kaldırmak istediğimizde aşağıdaki hatayı alacağız:

This mailbox database contains one or more mailboxes or arbitration mailboxes. Before you can remove this mailbox database, you must disable, move or remove user mailboxes and move arbitration mailboxes.

Bunun nedeni bu database içerisinde Arbitration mailboxların bulunması. Arbitration mailboxlar Exchange 2010 ile gelen ileti denetleme özelliğinin çalışması, Distribution group üye değişiklikliğ onayları gibi işlemler için kullanılan mailboxlardır.

Arbitration Mailboxları yeni bir database yarattıktan sonra taşıyıp ilk yaratılan mailbox database’i kaldırmanız mümkün.

Arbitration Mailboxları bulmak için:

Get-Mailbox -Arbitration

Arbitration Mailboxları taşımak için:

Get-Mailbox -Arbitration -Database ”varsayılan_database_ismi” | New-MoveRequest -TargetDatabase “tasinacaklari_database_ismi”

Eğer yanlışlıkla arbitration mailboxları silerseniz, geri getirmek için “/PrepareAD” işlemini tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz.

Referanslar

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Serkan VAROĞLU, 1982'de İzmir'de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdi. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiliği yaptıktan sonra 3 sene Bermuda'da Senior Consultant olarak çalıştı. Şu anda kariyerine İrlanda'da devam ediyor. MCSE/2000-2003, MCSA/2000,2003, MCITP: Enterprise Administrator, MCITP: Enterprise Messaging Administrator 2010, ITILv3 Foundation sertifikalarına ve 2012 yılından beri Exchange Server MVP ödülüne sahip.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir