1. Ana Sayfa
  2. Exchange Server 2007

Exchange 2007′de Kişi (Contact) Ekleme


0

Global Adres Listemizde gözükmesini istediğimiz şirket dışı kullanıcıların mail adreslerini GAL üzerinde kişiler ile gösterebiliriz. Örneğin firmamızın çalıştığı reklamcı bir kişi olsun. Bu kişiye departmanlardan bir çok mail gönderildiğin varsayalım. Herkese bu adresi GAL’da gösterebilmek için bu kişinin mail adresini Exchange’e Contact olarak eklememiz gerekmektedir. Bunun için; 

“Recipient Configuration” içerisindeki “Mail Contact” kısmına geliyoruz ve üzerinde sağ click “New Mail Contact” diyoruz. 


Resim 1
 

Karşımıza “New Mail Contact” gelir. Burada yeni mi oluşturacağımızı yada mevcut üzerinde mi yapacağımızı soran ekran gelecektir. “New Contact” ı seçerek “Next” tuşuna basınız. 


Resim 2
 

Bir sonraki ekran “Contact“ın hangi OU içerisine açılacağı ve bilgilerinin yer aldığı ekrandır. Gerekli bilgileri doldurarak “Next” butonuna basınız. Mail adresi kısmında dikkat ederseniz “External e-mail address” yazmanızı ister. 


Resim 3
 

Gerekli bilgileri doldurup “” butonuna bastıktan sonra Contact açılmış olacaktır. 


Resim 4
 

Bu konuyla ilgili sorularınızı alt kısımda bulunan yorumlar alanını kullanarak sorabilirsiniz. 

Referanslar 

http://technet.microsoft.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1982 yılında İstanbul'da doğan Fatih Teke, Atatürk Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümünü bitirdikten sonra şirketlerin bilgi işlem departmanlarında çalışmaya başladı. Commodore 64 ile başlayan bilgisayar macerası, 2003 yılında profesyonel olarak devam etmiştir. Şu anda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde Birim Yöneticisi olarak görev almakta olan Fatih Teke, Microsoft yetkili eğitmeni MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikasına sahiptir. Ayrıca Symantec Official Web sitesinde yaptığı çözümler, paylaştığı videolar ve makaleler ile Symantec Trusted Advisor unvanına layık görülmüştür. Türkiye’deki ilk ve tek Trusted Advisor olan Fatih Teke boş zamanlarında tenis ve satranç müsabakalarına katılmaktadır. Active Directory, Exchange Server, Symantec EndPoint Protection, Skype For Business, Teams, SCCM, SCOM, Powershell Scripting ve Server İşletim Sistemleri ilgi alanları dahilindedir.

Yorum Yaz