İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. VMware
  3. ESXi Unable to Apply DRS Resource Settings on Host Warning

ESXi Unable to Apply DRS Resource Settings on Host Warning

2019-04-05_12-01-22
VidyoConnect

DRS,VMware Cluster ile gelen özelliktir.Bu özellik Cluster altında çalışan ESXi hostlar üzerindeki kaynakların , sanal makinelerin en verimli şekilde çalışmasını sağlar.

ESXI hostunuzda “Unable to apply DRS resource settings on host” uyarısı ile karşılaşırsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 


Resim 1

Bu uyarıyı düzeltmemiz için mevcut cluster ortamını seçtikten sonra sağ tıklayıp / Settings bölümüne giriş yapıyoruz.


Resim 2

Giriş yaptıktan sonra karşımıza Servislerin ve konfigürasyonların yapıldığı pencere açılacaktır. Services/vSphere DRS/Edit/Edit Cluster Settings tıklayalım.


Resim 3

vSphere  VMware DRS sayfasından Turn On vSphere DRS seçeneği kaldırıp, Ok dedikten sonra tekrar giriş yapıp Turn On vSphere DRS aktif ettiğimizde problem  giderilecektir ve Esxi hostumuza DRS hizmeti uygulamaya başlayacaktır.


Resim 4

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: VMware DRS,Unable to apply DRS resource settings on host,VMware Cluster

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Batuhan DEMİRDAL, 12 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektöründe çeşitli kuruluşlarda Sistem Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Microsoft Sistem Mühendisliği sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış ve “Microsoft MCSA” ünvanını almıştır. VMware Sanallaştırma Platformu sertifikasyon eğitimlerini tamamlamış olup VMware VExpert ünvanını almıştır. Dell Poweredge Sunucu’ya Müdahale Konusunda Yetkili Sertifikaya sahiptir. Sanallaştırma , Hyper-Converged ve Cloud iş alanında aktif olarak çalışmalar ve projeler yürütmeye devam etmektedir. Batuhan DEMİRDAL, hâlen iBB – BELBiM A.Ş. ‘de Sanallaştırma Ve Server Takım Lideri olarak görev yapmaktadır.

Yorum Yap