1. Ana Sayfa
  2. Dynamics 365
  3. Dynamics 365 Finance and Operations Veri Yönetimi 2.Eski Projeleri Kullanarak Tekrar Veri Aktarımı Nasıl Yapılır?

Dynamics 365 Finance and Operations Veri Yönetimi 2.Eski Projeleri Kullanarak Tekrar Veri Aktarımı Nasıl Yapılır?

 

Dynamics 365 Finance and Operations Veri Yönetimi 1.Veri Aktarımı (Import) Nasıl Yapılır? İsimli yazımda ilk veri aktarımını yapmıştık. Şimdi o yazıda oluşturduğumuz projeyi kullanarak tekrar tekrar veri aktarımı nasıl yapabiliriz izah etmeye çalışacağım.

VendGroup için aktarım projesi oluşturmuştuk. Şu anda veriler Resim-1 deki gibi.


Resim-1

Yeni oluşturduğum CSV dosyası bu. Aktarımda bunu kullanacağım.


Resim-2

Data managament‘ı açıyoruz. All projects kendi projemizin üstüne tıklayıp açıyoruz.


Resim-3

Import Options sekmesinden Re-import diyoruz.


Resim-4

Açılan sayfadan Upload file diyoruz.


Resim-5

Aktarım dosyasını seçip Upload diyoruz. Sonra Ok diyoruz.


Resim-6

Dosyamızı yüklemiş olduk. Artık Import diyebiliriz.

Resim-7

Bilgilendirme ekranı çıkacak. Kapatıp bir süre bekliyoruz.


Resim-8

Eğer bir sorun olmazsa aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Hata olursa onun ayrıntılarını da bu ekrandan görebilirsiniz.


Resim-9

Gerçekten çalışmış mı diye formumu yeniliyorum ve veriler gelmiş.

Resim-10

Bu yazıda daha önce oluşturduğumuz ve ilişkilerini kurduğumuz bir proje üzerinden tekrar tekrar veri aktarımı nasıl yapabilirsiniz göstermeye çalıştım. Gayet kullanışlı bu özellikler genelde danışmanlar tarafından kullanılıyor ama kullanıcılara da iyi eğitim verip bu özelliklerden faydalanmalarını sağlamak lazım.

Selamlar.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar:
www.mshowto.org

 

TAGs: Microsoft Life Cycle Services, LCS, Azure, Azure DevOps, Import, DMF, Microsoft Dynamics 365, MsDyn365FO, MsDyn365CE, MsDyn365, Dynamics 365 Insights Power BI, Power Automate, Power Apss, Power Virtual Agents, Dynamics 365 nedir, Dynamics 365 ERP, Dynamics 365 CRM

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum. Okulda ve ilk iş tecrübelerimde farklı yazılım dilleri kullandım. 2007 yılında Akşam gazetesinde işe başladım ve Microsoft Dynamics 365 (eski adıyla Axapta) ile orda tanıştım. Hiç duymadığım bir dil olan X++ kullanılıyordu. Kısa sürede adapta oldum ve kariyerimi bu alanda şekillendirdim. Bir kaç iş değişikliğinde sonra kendi firmamı kurdum. Şu anda DMR de yönetici ortak ve Çözüm mimarı olarak çalışmaktayım. 2010 yılında MCT oldum. Birçok faklı ortamda eğitimler verdim. Bloğum ve Youtube kanalımda tecrübelerimi paylaşmaktayım.

Yorum Yap