1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Daha Büyük, Daha Yüksek Ölçekli Storage Accountların Duyurusu Yapıldı

Daha Büyük, Daha Yüksek Ölçekli Storage Accountların Duyurusu Yapıldı

Cloud Computing’de en hızlı büyüyen alanlardan biri de veri depolama hizmetidir. IoT telemetri, günlük kaydı, medya, genomik ve archival driving cloud veri büyümesi gibi çeşitli iş yükleri ile ölçeklenebilir kapasiteli, yüksek ve iş anlayışıyla ilgili verileri depolamak ve analiz etmek için gereken işlem her zamankinden daha önemli bir hale geliyor.

Geçtiğimiz günlerde standart Azure depolama hesaplarının kapasitesinde ve ölçeklenebilirliğinde iyileştirmelerin yapıldığı duyuruldu. Bu artış Azure Storage kullanan bulut ölçekli uygulamalarınızı geliştirme deneyiminizi büyük ölçüde geliştiriyor. hesapları hemen geçerli olmak üzere aşağıdaki daha büyük boyutları destekleyebilecek şekilde tasarlandı.


Resim-1

Bu yeni boyutlar hem yeni hem de mevcut Blob depolama hesapları için geçerlidir. Bu depolama hesaplarındaki en sevdiğiniz özelliklerin herhangi birinde değişiklik yapılmaksızın yeni ölçekten yararlanmaya devam edebilirsiniz. Yeni limitler tüm ticari bulutlar için geçerlidir. Yakın gelecekte Government ve National bulutlarda da benzer şekilde sınırlarının yükseltmesi planlanmakta.

Blob depolama hesaplarınızın depolama kapasitesi, TPS / IOPS, giriş veya çıkış için yeni sınırlara yükseltilmesi için lütfen Azure Destek ile iletişime geçin. Ayrıca, bu sayıları daha da artırmak için aktif olarak çalışmalar devam etmekte,eğer iş yükünüz için daha da fazla kapasite gerekiyorsa yine Microsoft ile iletime geçebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Cloud Computing, IoT telemetri,IoT, Azure Storage, Azure depolama,Azure Blob depolama,blob,azure support,azure destek, TPS / IOPS

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap