İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Daha Büyük, Daha Yüksek Ölçekli Storage Accountların Duyurusu Yapıldı

Daha Büyük, Daha Yüksek Ölçekli Storage Accountların Duyurusu Yapıldı

032418_1717_DahaBykDah1.png

’de en hızlı büyüyen alanlardan biri de veri depolama hizmetidir. telemetri, günlük kaydı, medya, genomik ve archival driving cloud veri büyümesi gibi çeşitli iş yükleri ile ölçeklenebilir kapasiteli, yüksek bant genişliği ve iş anlayışıyla ilgili verileri depolamak ve analiz etmek için gereken işlem her zamankinden daha önemli bir hale geliyor.

Geçtiğimiz günlerde standart hesaplarının kapasitesinde ve ölçeklenebilirliğinde iyileştirmelerin yapıldığı duyuruldu. Bu artış kullanan bulut ölçekli uygulamalarınızı geliştirme deneyiminizi büyük ölçüde geliştiriyor. Azure depolama hesapları hemen geçerli olmak üzere aşağıdaki daha büyük boyutları destekleyebilecek şekilde tasarlandı.


Resim-1

Bu yeni boyutlar hem yeni hem de mevcut Blob depolama hesapları için geçerlidir. Bu depolama hesaplarındaki en sevdiğiniz özelliklerin herhangi birinde değişiklik yapılmaksızın yeni ölçekten yararlanmaya devam edebilirsiniz. Yeni limitler tüm ticari bulutlar için geçerlidir. Yakın gelecekte Government ve National bulutlarda da benzer şekilde sınırlarının yükseltmesi planlanmakta.

Blob depolama hesaplarınızın depolama kapasitesi, , giriş veya çıkış için yeni sınırlara yükseltilmesi için lütfen Azure Destek ile iletişime geçin. Ayrıca, bu sayıları daha da artırmak için aktif olarak çalışmalar devam etmekte,eğer iş yükünüz için daha da fazla kapasite gerekiyorsa yine Microsoft ile iletime geçebilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Cloud Computing, ,IoT, Azure Storage, Azure depolama,,blob,,, TPS / IOPS

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap