İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Policy Özellikleri Genel Önizlemede

Azure Policy Özellikleri Genel Önizlemede

032418_1712_AzurePolicy1.png

Konferansı oturumunda, oturumunda ve oturumunda Azure Politikaları için bir dizi yeni özelliğin açıklandığını duyurdular.Açıklanan bu yeni özellikler şu an genel önizlemede kullanıma sunulmuş durumda.

için, tüm aboneliklerinizdeki politikaları tek bir yerden kolayca yönetmenizi sağlayan yepyeni bir kullanıcı arayüzünün oluşturulduğu bilgisi verildi. Buna ek olarak, tüm kaynaklarınızın uyumluluk durumunu sürekli olarak izleyebilirsiniz. İlke uygulamadan önce birçok kaynağı olan yerler için bu çok yararlıdır. İlkelerinizi kolayca gruplandırabilir ve uyumlu olmayan kaynakları arayabilirsiniz. Policy engine kaynaklarınızı sürekli olarak değerlendirir ve uyumluluk durumunu günceller. Ayrıca, gösterge tablosunda geçmiş veriler de sağlanmaktadır. Geçmiş veriler için desteği gelecekte eklenecektir. Buna ek olarak, yeni kullanıcı arayüzü, özel bir politika oluşturulması gibi daha zengin bir politika yönetimi özelliklerini desteklemektedir.


Resim-1

Politikaları oluşturmak için şablonunu oluşturmak herkes için çok kolay olmayacaktır. Bu zorluğu azaltmak için Github’da hızlı başlangıç örnekleri içeren Repo (Deposu) oluşturuldu. Her bir örnek politika, ilkenin nasıl kullanılacağı ile ilgili talimatları içeren bilgilerden oluşmakta. Politikayı ayrıca bir “Deploy to Azure” ile de dağıtabilirsiniz. Sizler bu örneklerin zenginleştirilmesine katkıda bulabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Azure Resource Manager,Azure Compute,Azure Governance, Microsoft Ignite,JSON,,Azure Politikası,,Azure Policy,API

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap