İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Network

Check Point Firewall’a FTP/ SCP ile Bağlanma

Check Point Firewall’a FTP/ SCP ile Bağlanma
+ - 0

Hata logları inceleme, Firewall trafik loglarını taşıma ya da başka bir sebepten dolayı Winscp ya da FileZilla ile bağlanma ihtiyacı duyabilirsiniz. Doğrudan admin ya da root kullanıcı ile deneme yaptığınızda bağlantınız başarısız olacak. Bunun için bir ayrıca bir kullanıcı açmanız gerek. Bugünkü yazımda sizlere Check Point Firewall‘a FTP/ SCP ile bağlanmayı anlatacağım. Kısa ama öz öz bir yazı olacak ve ihtiyaç anında ormanda 10 kaplan gücünde olacağına eminim :)

GAIA arayüzüne admin ile bağlanın Users Management > User üzerinden Add butonu ile aşağıdaki gibi haklara sahip yeni bir kullanıcı oluşturun. Oluşturduktan sonra bağlanmayı deneyip test edebilirsiniz.

Resim-1

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar
www.mshowto.org 

TAGS: Check Point, Firewall, Winscp, SCP

Yazar Hakkında

1993 yılında İstanbul'da doğdum. Üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli eğitimler aldım ve almaya devam ediyorum bugüne kadar DHL, Erdem Hastanesi, Netaş ve Glasshouse'da çalıştım. Şimdiler ise Vakıf Emeklilik'de sigorta sektöründe güvenlik ürünleri üzerine çalışıyorum. Hiç bir zaman hırslı bir insan olmadım her şey yalnızca eğlence için hobilerimin arasında yemek yapmak, balık tutmak bir şeyler okumak ve bilgili insanları dinlemek var. Linux'u ve yardımlaşmayı seviyorum Linux'da pek iyi değilim çünkü Linux çok geniş bir alan yazdıklarımla ya da Linux ile alakalı konuşmak ya da soru sormak isterseniz bash'ımla beraber. -Cheeers

Yorum Yap