0

Microsoft’un son yıllarda üzerinde durduğu Bulut Bilişim (Cloud Computing) ‘in korsan avı içinde kullanılacağı belirtiliyor. Windows 8 üzerinde bulunan bazı Kernel dosyaları, kullanıcıların haberi olmaksızın  Bulut Sunuculardan direk güncellenecek, böylece korsan kullanım hemen ortaya çıkacak. Tabiki bu durum sadece korsan avı için değil yasal kullanıcılar içinde faydalı bir durum olarak gözetiliyor. Yasal kullanıcılarında yazılımları anında güncellenmiş olacak ve güncellenme sonrası restart ihtiyacı olmayacak.

Bu çözümle beraber Microsoft’un korsan yazılım kullanımının büyük ölçekte önüne geçeceği gayet ortada ancak Microsoft’un İnternet bağlantısının olmadığı durumlar için nasıl bir önlem alacağı ve ne kadar etkili olacağını da zaman içinde göreceğiz.

Kaynak: http://www.rumorpedia.net

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 0
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Alper Kaynak 1982 yılında İsviçre Winterthur’da doğdu ilk öğrenimini yurt dışında, orta öğrenimini de Eskişehir’de tamamladıktan sonra İktisat ve Bilişim Teknolojileri ve Programlama bölümlerini bitirdi. Microsoft Sistem Mühendisliği, Hp ASE System Mühendisliği ve Cisco eğitimleri ile beraber sektörde kurumsal firmalarının bilgi işlem departmanlarında görev aldıktan sonra, Sentim Bilişim Teknolojileri ve ProLine Bilişim Teknolojileri gibi sektör öncüsü firmalarda destek mühendisi olarak görev yapmış olup, şuanda Bilge Adam Kurumsal, Sistem Platform Danışmanlığı yapmakta ve Microsoft Türkiyede Altyapı Ürünleri Teknoloji Danışmanı olarak çalışmalktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir