1. Ana Sayfa
  2. ASP.Net
  3. Blazor Nedir?

Blazor Nedir?

031520_1854_BlazorNedir1.jpg
SAFİR

, Microsoft tarafından geliştirilerek istemci tabanlı uygulamaların herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan tarayıcılarda çalışma imkanı sağlayan yapıdır. Geliştirilen uygulamalar herhangi bir Javascript tabanlı kütüphane kullanılmasına ihtiyaç duymadan çalışacaktır.

Resim-2

yapısı ile birlikte, Microsoft’un web teknolojileri geliştirirken Html ve yapısının birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkmaktadır. bu yapının derlenerek çalıştırılmasını sağlamaktadır.

Resim-3

Yazılan kodlar Web Assembly teknolojisi ile desteklendiği için bütün tarayıcılarda sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Blazor yapısını tanımış olduk.

Bir sonra ki makalede görüşmek dileğiyle.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: blazor,,web assembly,,blazor teknolojisi,razor

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Servan Oral, 1991 yılında Diyarbakır’da doğdu. Üniversite öncesi öğrenimini Malatya’da tamamladı. Dicle Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. .Net Developer olarak birçok firmada görev almıştır. MSHOWTO bünyesinde yazar olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları olan; Bilişim Güvenliği, Microsoft Azure, Microsoft Visual Studio, C# .Net, Asp.Net, Cloud Computing, Microsoft Azure SQL, Microsoft SQL Server, MVC .Net alanlarında yazarlık yapmakta ve etkinliklerde uzmanlık alanlarında konuşmacı olarak görev almaktadır. MCP sertifikası bulunmaktadır.

Yorum Yap