İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure SQL Database Threat Detection Genel Kullanıma Sunuluyor

Azure SQL Database Threat Detection Genel Kullanıma Sunuluyor


Ruijie Teknoloji Günü

Threat Detection Genel Kullanıma Sunuluyor. Threat Detection uzunca bir süredir genel önizlemede kullanıma sunulmuştu. Threat Detection, hizmetine ek olarak, ayrı bir güvenlik zekası katmanı sağlar. kullanan müşterilerin, veritabanı güvenliğinde uzman olmaksızın birkaç dakika içinde veritabanlarını güvenli hale getirmelerinde yardımcı olur. Veritabanlarına erişmek veya bu veritabanlarından istifade etmek için alışılmadık ve potansiyel olarak zararlı girişimleri belirten anormal veritabanı faaliyetlerini öğrenmek, profillemek ve tespit etmek için günün 24 saati çalışır.

Önceki aylarda yazmış olduğum Database Threat Detection önizleme ile bilgilere blogumdan erişebilirsiniz. SQL Database Threat Detection tespiti nasıl kullanılır sorusuna Microsoft Azure blogt sayfasından gelen bilgiyi kısa şu şekilde özetleyebilirim. Kullanımı çok kolaydır daha önceki makalede görebileceğiniz gibi sadece “ON” yapmanız yeterlidir. SQL Database yapılan anormal erişimleri, potansiyel güvenlik açıklarını ve SQL Injection saldırını gerçek zamanlı olarak tespit eder ve uyarılar verir. SQL Database Threat Detection, Azure Security Center ile entegredir, Azure portalındaki veritabanı kanalı Live SQL Security tile olarak etkin tehditlerin durumunu izler.

Bu arada  Nisan 2017’de genel kullanıma açılacak ve aylık/sunucu/15$ tutarında olacak.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

TAGs: ,Azure SQL,azure sql database,Azure SQL Database Threat Detection,

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap