İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure

Azure Hız Testi 2.0 Nedir?

Azure Hız Testi 2.0 Nedir?
+ - 0

 

Microsoft Azure servislerinden faydalanmayı düşünüyor iseniz her zamanki gibi bu işi profesyonel bir şekilde gerçekleştiren teknolojinin heradımını hesaplayan Microsoft, şirketinizde Azure veri merkezi arasındaki bağlantı hızının ne kadar olduğunun testi yapacağınız web tabanlı, eş zamanlı çalışan bulunduğunuz bölge ve internet hattının durumuna bağlı olarak Azure veri merkezi ile olan ortalama gecikmeleri gösteren bir uygulamadır. İhtiyaçlarınıza en uygun coğrafyada Azure ile çalışmaya başlamak için, uyumluluktan esneklik özelliklerine kadar her konuda aradığınız tüm bilgileri edinebilirsiniz.


Azure Coğrafyaları:


Resim-1

Her Azure coğrafyası en az bir bölge içerir ve belirli veri yerleşimi ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamaktadır. Kritik verilerinizi sorunlara karşı, yüksek kapasiteli Microsoft ağ altyapısına yakın tutmanızı sağlar. Microsoft Azure hız testini başlatmak için yapmanız gereken sadece https://azurespeedtest.azurewebsites.net/ linkini browser’nız da çalıştırmanız.


Resim-2

Ardından karşınıza, Azure veri merkezlerine göre ortalama gecikme sürelerini listeleniyor. Buradaki ölçüm değerlerini referans alarak azure speed test işlemi veri merkezi seçiminizde ve diğer hizmetlerden alacağınız performanslarda önemli bir kriter olacaktır.

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Microsoft Azure,Azure Speed Test,Microsoft Azure Speed Test,Azure Hız Testi,Microsft Azure Hız Testi

 

Yazar Hakkında

1981 İstanbul doğumludur. Altyapı, Depolama, Sanallaştırma ve Sistem Mimarisi alanlarında deneyimi bulunmaktadır. Bilişim sektöründe uzun yıllar görev alan Serkan Duran bu süre zarfında, pek çok farklı pozisyonda başarılı işlere imza atmıştır. Şu an Aygen Global Lojistikte BT Müdürü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap