İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure DevTest Labs Genel Kullanımda

Azure DevTest Labs Genel Kullanımda

Azure DevTest Labs Genel Kullanımda. Özellikle yazılım geliştirme ekiplerinin olduğu firmalar için test ortamlarına ihtiyaç duyulması herhalde en sık karşılaşılan durumlardan bir tanesidir. Yazılım geliştirme ekipleri test ortamlarının oluşturulması için alt yapı ekiplerinden kaynak istemektedir. Bu istekler zaman zaman bazı nedenlerle ya hiç karşılanamamakta ya da karşılansa bile performansı düşük, güvenlik sıkıntıları olabilen, mevcut çalışan ortamdan yalıtılamayan ve yönetilemeyen bir hal alabilmektedir. Bu makalemizde sizlere bugün genel kullanıma sunulan Microsoft Azure yep yeni hizmeti Azure DevTest Labs’tan bahsedeceğim.

Yazılım geliştiriciler için saniyeler içinde geliştirme ve test ortamlarının oluşturulabilmesini sağlayan Azure DevTest Labs, en uygun sanal makine ortamlarının kurulmasını, yazılım geliştirme araçlarını yükleyebileceği ve uygulama dağıtımları için testler yapabileceği bir laboratuvar ortamı sunmaktadır.

Azure Role Base Access Control ile DevTest Labs için yetkiler verilebilmekte, ARM yapısı içerisinde kullanılan tüm imaj, şablonlar desteklenmekte, istenirse özelleştirebilmektedir. Azure DevTest Labs hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki sizlere yardımcı olacak linkleri bulabilirsiniz.

Azure DevTest Labs fiyatlaması hakkında bilgi almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Azure DevTest Labs genel bakışının anlatıldığı videoyu bu linkten izleyebilirsiniz.

Azure DevTest Lab dokümanlarına bu linkten erişebilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

 

TAGs: Azure DevTest Labs, Azure DevTest Labs genel kullanımda, Azure DevTest Labs nedir

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap