1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Periyodik Tablo

Azure Periyodik Tablo


Ruijie Teknoloji Günü

Microsoft Azure ile ilgili firmaların çözümleri ve bunlar için oluşturmuş oldukları farklı tanıtımlar, dokümanlar ve paketleri her geçen gün sayısını arttırıyor. Geçtiğimiz günlerde bu tarz araştırmalar yaparken çok farklı bir firma ve firmanın web sitesindeki “Microsoft Azure Periyodik Tablosu” ile karşılaştım. Yanlış okumadınız Azure Periyodik tablo.

Firmanın web sitesine girdiğinizde Azure servislerinin periyodik tablo halinde sıralandığını gördüm. Benim gibi sayısal bölüm mezunları Kimya derslerinde bolca Periyodik tabloyu görmüştür. Dün gibi Kimya öğretmenimizin Periyodik tablonun, kimyasal elementlerin atom numarası başta olmak üzere sıralandığını ve ezbere bilmemiz gerektiğini söylerdi J. Firmada buna sıralamaya benzer bir şekilde Azure servislerini sıralamış. Azure Periyodik tablo aşağıda:

Firmanın web sitesinden Azure periyodik tablodaki servislere tıklandığında servisin ne işe yaradığını ve daha fazla bilgi almak istendiğinde ise bir forma bilgilerinizi girerek yaklaşık 30 dakikalık bir telefon görüşmesi ile hizmeti ve çözümlerini anlatacaklarını belirtiyorlar.

Bu eğlenceli ve ama güzel bir fikri sizlerle paylaşmak istedim.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

https://www.mshowto.org

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap