1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Database Migration Service Azure Migrate İçerisine Entegre Ediliyor

Azure Database Migration Service Azure Migrate İçerisine Entegre Ediliyor

033120_0223_AzureDataba1.jpg

kullananlar en temel hali ile on-premise ortamdaki fiziksel, sanal sunucu ortamının assessment yapmaya yaradığını ve bu değerlendirmeler ile birlikte Azure platformu için öneriler sunduğunu bilirler. Bugün ise okuduğum bir twetten yola çıkarak yeni bir özellik gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Aslında Azure tarafındaki Data işleri ile uğraşanların çok daha iyi bildiği yine on-premise ve diğer ortamlardan Azure platformuna veri tabanı taşımak için kullanılan Azure Data Migration araçları ve artık Azure Migrate içerisine entegre ediliyor.

Bunu, birleştirilmiş bir Azure Migrate deneyimine doğru ilk adım olarak görüyorum. Microsoft farklı farklı migration araçlarını ve servislerini birleştirerek tek bir görünümde çok daha kullanışlı bir migration merkez noktası oluşturacağının sinyallerini veriyor.Böylelilkle, sunucu ve veritabanı geçişi ilerlemesinin tek bir görünüme getirirken ve buluta geçiş yapan sunucuların ve veritabanlarının göreli hazırlığı hakkında ayrıntılarda sunuyor.

Resim-1

Benim tahminin şu, yakın bir zamanda Microsoft Azure geliştiricileri, ‘ınıda Azure Migrate içerisine alırlarsak hiç şaşırmam

Bu konuyla ilgili sorularınızı http://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs: Azure Database Migration Service, App Service Migration Assistant, azure migrate, ,

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap